Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Koniec sezonu 2011/12

opublikowano: 20 kwietnia 2012 autor: Redakcja
Choć są w Polsce jeszcze miejsca, w których leży śnieg, z przykrością stwierdzamy, że sezon się skończył. Za nieoficjalną - symboliczną datę - uznaliśmy koniec utrzymywania tras biegowych w Jakuszycach.

To prawda, że zaprzestaliśmy już przygotowywania tras na terenie Ośrodka Narciarstwa Biegowego Jakuszyce - mówi Joanna Jędrzejowska Kierownik Biura Biegu Piastów. Śniegu w Jakuszycach jeszcze jest dużo więc zapraszamy na Śnieżną Majówkę - oficjalne zakończenie sezonu, które odbędzie się 5 maja w Jakuszycach - kontynuuje pani Joanna. Więcej o Śnieżnej Majówce piszemy w naszym kalendarzu.

W Polsce znaczna grupa biegaczy narciarskich kończy sezon wraz ze startem w Biegu Piastów (pierwszy weekend marca). Z każdym kolejnym tygodniem na trasach biegowych pojawia się coraz mniej narciarzy. W tym roku zima wyjątkowo hojnie obdarzyła śniegiem rejony górskie. W Górach Izerskich, mekce polskich amatorów narciarstwa biegowego, jeszcze w pierwszej połowie kwietnia można było biegać po 30 km przygotowanych tras, a pokrywa śnieżna była grubsza niż pół metra (patrz nasz tekst: Kwiecień - wciąż wspaniałe warunki do biegania na nartach). Ratrak Biegu Piastów przejechał po trasach po raz ostatni 16 kwietnia.

Najbardziej wytrwałym pozostają jeszcze turystyczne wędrówki po resztkach śniegu w Górach Izerskich i udział w Śnieżnej Majówce, podczas której w doborowym towarzystwie miłośników biegania na nartach ostatecznie pożegnają sezon 2011/12.

zaktualizowano piątek, 20 kwietnia 2012 13:30
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas