Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 17 marca 2016 [RAPORT]

opublikowano: 17 marca 2016 autor: Karolina Żukowska

W Górach Bystrzyckich bajkowa sceneria i bardzo dobre warunki na trasach biegowych.

W Górach Bystrzyckich bajkowa sceneria i bardzo dobre warunki na trasach biegowych.
Nadchodzący weekend można z powodzeniem spędzić na nartach biegowych i nacieszyć się tym zimowym sportem przed nadejściem wiosny. Nie wszystkie ośrodki górskie mają jednak na tyle szczęścia, żeby móc zaprosić do siebie w połowie marca narciarzy. Zatem dokąd na biegówki?

Góry Izerskie – Jakuszyce

W Jakuszycach nadal panują wymarzone warunki do biegania na nartach. Wszystkie wytyczone trasy są przejezdne i na bieżąco ratrakowane. Trwają zawody Psich zaprzęgów, dlatego w piątek trasy w kierunku schroniska Orle jeszcze nie będą czynne. Trasy w kierunku Szklarskiej Poręby są otwarte i bardzo dobrze przygotowane.

Jakuszyce2 17.03.2016 Śnieg jest dobrze związany, po zakończeniu zawodów na trasy z pewnością wyjedzie ratrak. Temperatury utrzymują się przeważnie lekko na minusie, zaś w pełnym słońcu lekko na plusie, ale nie powoduje to jeszcze roztapiania śniegu.

Na nadchodzący weekend zaplanowane są Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich i biathlonie, które odbędą się jednak na trasach zawodniczych. Trasy zawodów nie kolidują z trasami dla amatorów.

Źródło informacji i fotki: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Na Jamrozową Polanę w Dusznikach-Zdroju zawitała wiosna i nie ma warunków do biegania na nartach. Natomiast w Zieleńcu nadal utrzymywane są trasy. W wyższych partiach Gór Orlickich przygotowanych jest ok. 15 km tras (łącznie z trasami po stronie czeskiej).

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

W Górach Bialskich od ostatniego weekendu dopadało ok. 25-30 cm śniegu. Wszystkie trasy w Górach Bialskich są przygotowane i wyratrakowane. Warunki do biegania są bardzo dobre, aktualna pokrywa śnieżna to ok. 25-50 cm. Na narciarzy czekają tory do klasyka i do łyżwy. W Masywie Śnieżnika również są wyratrakowane trasy, w tym trasy prowadzące do Schroniska na Śnieżniku.

W Górach Bialskich/Ryhlebskych Horach ratrak czeski oprócz Malego Sengena przejechał trasy: Pralinka, Velky Sengen, Magistrala, Mostek-Smrk, Travna hora - Milire, Ostruzna Medvedi bouda i Pohadka.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Góry Bystrzyckie – Spalona

Spalona W Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona przybyło na początku tygodnia kolejne 10 cm puchu, co powoduje, że na trasach ubita pokrywa śnieżna wynosi około 45 cm. Choć na nizinach odczuwalna staje się nadchodząca wiosna w Spalonej panują najlepsze warunki tego sezonu. W środę przygotowana była ratrakiem pętla Duża Jagodna (14 km) oraz polana szkoleniowa. Na weekend przygotowane powinny być obie główne pętle, czyli Duża i Mała Jagodna (ratrak) oraz boczne szlaki turystyczne czerwony i zielony (skuter z płytą). Prognoza na nadchodzące dni jest bardzo obiecująca, więc zima zagości pewnie jeszcze długi czas.

Już w niedzielę 20 marca odbędzie się I Wiosenny Piknik Biegówkowy w Spalonej z imprezą główną, czyli I Biegiem Narciarskim Jagodna 2016 i innymi atrakcjami. W tym dniu trasy pozostają również otwarte dla wszystkich użytkowników.

Źródło: Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik

Tatry – Kościelisko

Polana Chotarz pożegnała już niestety sezon zimowy. Aktualnie nie ma warunków śniegowych i możliwości korzystania z tras biegowych.

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej nadal dokłada się wszelkich starań, aby jak najdłużej utrzymać warunki na sztucznie naśnieżanych trasach: oprócz kilku prześwitów na całej trasie leży śnieg. Trasa została wyratrakowana we środę.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

Niestety w związku z brakiem opadów nie ma warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano czwartek, 17 marca 2016 20:22
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas