Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 22 grudnia 2016 [RAPORT]

opublikowano: 22 grudnia 2016 autor: Redakcja

Góry Bialskie w czwartek 22 grudnia

Góry Bialskie w czwartek 22 grudnia
Na większości polskich tras możemy liczyć na śnieg, który utrzymał się od ubiegłego tygodnia. Choć w górach nie było większych opadów, na szczęście temperatury utrzymywały się poniżej zera, dzięki temu śnieg nadal leży na trasach. Ile go pozostało i na jakie warunki można będzie liczyć podczas Świąt Bożego Narodzenia, piszemy w naszym raporcie.
Góry Izerskie - Jakuszyce
W polskich Górach Izerskich warunki narciarskie na czwórkę z małym plusem. Pokrywa śnieżna miejscami dochodzi do 30 cm. Trasy są twarde, a w torach bywa lód. Biegacze mogą korzystać z Dolnego i Górnego Duktu, drogi na kopalnię, Elektrowni Turów, wokół Kozińca, spacerowej do Orla, tras na Samolocie i Zubka.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika
Od ostatniego komunikatu warunki prawie się nie zmieniły, łącznie przygotowanych jest około 60 km tras (po polskiej i czeskiej stronie). Natomiast występują utrudnienia z dostaniem się na trasy z Polski. Od Bielic przynajmniej kilometr trzeba podejść z nartami pod pachą, później można poruszać się na biegówkach, ale trasa ratrakowana zaczyna się dopiero po trzech kilometrach od parkingu przy stawach. Od Nowej Morawy również trzeba trochę podejść. Przejazd ratraka planowany jest po najbliższych opadach śniegu. Sporo tras przygotowanych w Masywie Śnieżnika po stronie czeskiej.
Beskid Śląski - Kubalonka
Śnieg zmrożony. Temperatura przez cały tydzień utrzymuje się pod zerem. Na trasach twardo. Nie było opadów, ale z drzew na trasę poleciało trochę szronu. Wbrew pozorom po tej warstwie dobrze się biega, a narta trzyma. Ratrak nie jeździ, ale tory są wymrożone i się bardzo dobrze utrzymały.
Tatry - Zakopane - Równia Krupowa
Na Równi Krupowej w Zakopanem wciąż trzyma się trasa wyratrakowana przed kilkoma dniami. Około 2 km tylko pod łyżwę (bez torów do klasyka) jest trochę zadeptane, a miejscami zaczyna przecierać, choć wciąż można biegać, za to kilkusetmetrowy odcinek z torami do klasyka niemal jak z broszurki. W jakim stanie trasa będzie w weekend – trudno przewidzieć, a jeśli nie spadnie trochę nowego śniegu, ratrak nie wyjedzie. Przed wyjściem na biegówki warto teraz sprawdzać pomiary ze stacji monitoringu powietrza w Zakopanem, która – co jest wyjątkiem w skali całego kraju – znajduje się tuż przy trasie.
Tatry - Białka Tatrzańska
Mamy tylko krótką informację, że trasy biegowe w Białce maja być przygotowane na Święta.
Gorce - Obidowa
W Gorcach śniegu jest dużo, nawet 50 do 70 cm. Trasy są codziennie ratrakowane. Obidowa do pewne miejsce dla chcących wybrać się w Święta na biegówki. W bloku poniżej zamieściliśmy link do kamery na Turbaczu.

Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Na trasie wokół Mogielicy leży od 5 do 20 cm śniegu. Na słonecznie eksponowanych fragmentach można natrafić już na przetarcia. Ostatni opad śniegu odnotowano 17 grudnia (2 cm). W piątek 23 grudnia trasa me być przygotowana ratrakiem niemal na całej długości, z wyjątkiem odcinka między 6, a 8 km, gdzie trasa przebiega węższą drogą. Na pierwszych 6 km od Wyrębisk poprowadzone są dwa tory do klasyka, dalej jeden. Trasa przygotowana dla łyżwy. Ratrakowane mają być także dojścia do trasy z parkingów w Półrzeczkach i Podmogielicy (Słopnice). Po przejeździe ratraka warunki powinny się poprawić.

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 22 grudnia 2016 18:49
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas