Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 27-28 stycznia 2016 [RAPORT]

opublikowano: 28 stycznia 2016 autor: Karolina Żukowska

W Górach Bialskich widoczna jest odwilż, ale wciąż można pobiegać na nartach

W Górach Bialskich widoczna jest odwilż, ale wciąż można pobiegać na nartach
Utrzymujące się od kilku dni dodatnie temperatury spłatały figla amatorom sportów zimowych, w tym narciarzom biegowym. Aktualnie można skorzystać jedynie z części tras, w tym sztucznie naśnieżanych. Czekamy na zmianę pogody i upragniony śnieg.

Góry Izerskie - Jakuszyce

W Jakuszycach w dolnych partiach tras odczuwalna jest odwilż. Trasy zachowały się w dostatecznym stanie na Dolnym i Górnym Dukcie, na drodze spacerowej do Orla, jak też na drodze do Kopalni Stanisław. Na pozostałych odcinkach śnieg jest, ale jest miękko. Sama Polana Jakuszycka już w złym stanie, miejscami wystają kamienie. Najlepsze miejsce do biegania to obecnie Samolot. Na bocznych trasach wokół Samolotu leży śnieg, ale już miejscami wystają spod niego jagody. Śnieg jest też miękki.

W czwartek wieczorem do Jakuszyc przyszło zimne powietrze i temperatura jest poniżej zera. Kluczowa będzie noc z soboty na niedzielę, gdy zapowiadane są w Szklarskiej Porębie spore opady. Prognozy przewidują temperaturę na pograniczu zera stopni. Jest bardzo duża szansa, że w górach, gdzie jest zimniej, na koniec tygodnia spadnie obficie śnieg.

źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Na trasie od Zieleńca w stronę Orlicy panują dobre warunki. Trasa jest ratrakowana we wtorki i piątki. Na nadchodzący weekend nie są planowane zawody, więc będzie można śmiało pobiegać.

Niestety na Jamrozowej Polanie brak warunków do biegania na nartach, a prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem. Co najwyżej mała pętla będzie zdatna do użytku przez narciarzy.

Zaplanowany na 30.01.2016 Bieg Jamroza został odwołany, a organizatorzy z powodu niestabilnych warunków atmosferycznych nie podają jeszcze nowego terminu zawodów.

źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

Odwilż wytopiła większość śniegu na najniżej położonych odcinkach tras. W okolicach parkingu w Bielicach, w miejscu w którym zaczynają się trasy, nie da się niestety biegać. Wystarczy jednak udać się nawet kilkaset metrów Doliną Białej Lądeckiej w kierunku południowym, a warunki znacznie się poprawiają. Najlepsze są na wysokości od około 850 do 1050 m n.p.m. na podbiegu w dalszej części trasy w Dolinie Białej Lądeckiej oraz na Białym Spławie. Tam odwilży na szczęście nie widać.

Na trasie w Górach Bialskich (27.01.2016)

Na najwyżej położonych odcinkach tras panują zróżnicowane warunki. Miejscami śniegu jest dużo - jak na powyższym zdjęciu, są też spore odcinki, gdzie trzeba liczyć się z przetarciami.

źródło: informacja własna nabiegowkach.pl

Beskid Śląski - Kubalonka

Na Kubalonce w Istebnej, gdzie znajdują się jedne z najlepszych polskich tras biegowych, panują zróżnicowane warunki dla amatorów biegówek. Cała trasa nadaje się do biegania. W niżej położonych jej częściach, w tym przy stadionie i strzelnicy, tworzą się kałuże. Natomiast w górnych odcinkach tras są nadal dobre warunki do biegania. Trasa nie jest ratrakowana, gdyż przy tej temperaturze tylko by to zaszkodziło pozostałej pokrywie śnieżnej.

źródło: opiekun tras na Kubalonce, informacja własna nabiegowkach.pl

Tatry – Kościelisko

Znaczne ocieplenie i odwilż przegoniły śnieg na Polanie Chotarz w Kościelisku. Aktualnie brak tam warunków do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy są nieczynne. Natomiast wciąż jest śnieg w Kościelisku-Kirach przy stadionie biathlonowym. Sztuczny śnieg ubity ratrakiem wytrzymuje dłużej, niż śnieg naturalny. Dlatego jeszcze w czwartek 28 stycznia cała pętla była w dobrym stanie i nadawała się do biegania.

źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

Z Białki Tatrzańskiej mamy same dobre wiadomości: trasy są na bieżąco sztucznie naśnieżane, więc są dobrze przygotowane. Do dyspozycji amatorów biegówek są dwa tory do biegania stylem klasycznym i tor dla stylu łyżwowego. W nadchodzący weekend będzie można pobiegać!

źródło: Gościniec na Brzyzku

Tomaszów Lubelski – Siwa Dolina

Trasy w Tomaszowie Lubelskim również zapraszają do aktywnego wypoczynku: gwarantowana jest sztucznie naśnieżana trasa o długości 1700 m. Trasa biegowa 2500 m też jest przygotowana, ale silna odwilż może spowodować, że w nadchodzący weekend trasa już nie będzie przejezdna.

Na najbliższy weekend planowane są Mistrzostwa Polski Młodzików, dlatego też w sobotę trasa dla amatorów pozostanie zamknięta do godz. 13.00.

W niedzielę o godz. 12:30 odbędą się zawody dla Seniorów Amatorów - Puchar Ziemi Tomaszowskiej. Należy to uwzględnić w biegówkowych planach.

źródło: Lubelski Okręgowy Związek Narciarski (LOZN)

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 28 stycznia 2016 20:22
Oceń artykuł
(7 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas