Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 29 grudnia 2016 [RAPORT]

opublikowano: 29 grudnia 2016 autor: Redakcja

Jakuszyce w czwartek 29 grudnia

Jakuszyce w czwartek 29 grudnia
Koniec roku jest dla narciarzy łaskawy. W wielu miejscach Polski na trasach leży spora pokrywa śnieżna. Pamiętamy, że w 2015 roku o tej samej porze z nadzieją i niepokojem spoglądaliśmy w chmury i prognozy pogody życząc sobie śniegu. Grudzień 2016 roku jest śnieżny. Oby tak dalej.
Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach i Górach Izerskich warunki bardzo dobre. Sprawdziliśmy osobiście większość tras, na których leży 20-30 centymetrowa pokrywa śnieżna. Trasy na bieżąco przygotowywane. Jest bezpiecznie dla nart i biegaczy. W czwartek w południe ciężko było znaleźć miejsce na parkingu w Jakuszycach. W zbliżający się weekend należy spodziewać się dużej liczby biegaczy, warto przyjechać wcześniej, by mieć gdzie zostawić auto.
Zobacz galerię zdjęć z Jakuszyc z czwartku 29 grudnia.
Źródło: team nabiegowkach.pl
Góry Bystrzyckie - Spalona
W Stacji Narciarstwa Biegowego Spalona niestety brak warunków do biegania. Na trasach pokrywa śnieżna wynosi zaledwie kilka centymetrów, a pod tym jest zlodzone podłoże. Wypożyczalnia sprzętu w schronisku jest czynna, narciarze biegowi jeżdżą w oddalone o 13 km czeskie Góry Orlickie (np. Deštné v Orlických horách), gdzie ostatni przejazd ratraka był 28 grudnia i panują dobre warunki.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika
W Górach Bialskich przygotowane są prawie wszystkie trasy przez czeski ratrak, śnieg na trasie zmrożony. Najlepiej dostać się od czeskiej strony gór - schroniska Paprsek. Od Bielic ślad założony jest dopiero w odległości 3 km od parkingu przy stawach. We wszystkich miejscach, w których możemy wejść na trasy po polskiej stronie, trzeba liczyć się z mniejszą pokrywą śnieżną lub jej ubytkami i koniecznością podejścia krótkich odcinków z nartami pod pachą. W Masywie Śnieżnika ilość śniegu pozwala na poruszanie się na biegówkach, ale ślady są przysypane niewielką warstwą śniegu (ślad był zakładany 16 grudnia). W czwartek panowała słoneczna pogoda z lekkim przymrozkiem.
Beskid Śląski - Kubalonka
Warunki wciąż doskonałe. Brak przetarć, śnieg zmrożony, trasy przygotowywane na bieżąco przez ratrak.
Źródło: team nabiegowkach.pl
Tatry - Kościelisko
Warunki na trasach w Kościelisku są bardzo dobre. Biegacze mają do dyspozycji łącznie 14 km wyratrakowanych ścieżek. Zima pod Tatrami znów jest przepiękna.
Tatry - Zakopane - Równia Krupowa i Wielka Krokiew
Do Zakopanego powróciła bajkowa zima. W czwartek w nocy trasa na Górnej Równi Krupowej ma być śnieżona dodatkowo przez armatkę i w piątek rano ratrak przygotuje 3 km trasy. Tradycyjnie narciarze biegowi mogą liczyć na dwa tory do klasyka i szeroki pas do łyżwy. To nie koniec dobrych informacji spod Giewontu. Na trasach z prawej strony Wielkiej Krokwi już w czwartek przygotowane były 2 km i wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej. O tych dość wymagających trasach, położonych w sąsiedztwie drogi pod Reglami więcej przeczytacie tutaj.
Tatry - Białka Tatrzańska
Na trasach biegowych w Białce Tatrzańskiej leży gruba pokrywa śnieżna. Jednak wciąż ustawione są tam armatki śnieżne, a trasy nie są przygotowane do biegania. Cóż, w Białce pierwszeństwo mają zjazdowcy.
Gorce - Nowy Targ
Po ostatnich opadach śniegu została przygotowana ratrakiem trasa biegowa w „Borze Kombinackim". Czynna jest również sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmroku trasa przy stacji narciarskiej „Długa Polana". Śniegu jest jeszcze za mało żeby przygotować trasę wokół rezerwatu „Bór na Czerwonem". Na lotnisku w Nowym Targu działa wypożyczalnia nart biegowych (budynek Aeroklubu). Wszelkie informacje odnośnie wypożyczalni można uzyskać pod nr tel. 504 190 221. Narty biegowe można również pożyczyć w wypożyczalni działającej przy stacji narciarskiej „Długa Polana".
Gorce - Obidowa
Warunki rewelacyjne, pokrywa śnieżna od 50 do nawet 70 cm. Trasy są przygotowywane codziennie, także polanka z krótką pętlą dla początkujących.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Na trasie zalega od 5 do 40 cm śniegu, na słonecznie eksponowanych fragmentach występują przetarcia - zwłaszcza pomiędzy Chyszówkami, a Podmogielicą, natrafimy tam na nieliczne odcinki, gdzie wystają kamienie. Ostatni opad śniegu miał miejsce 28 grudnia, raptem 2 cm. Trasa przygotowana jest ratrakiem na całej długości, z wyjątkiem odcinka między 6 a 8 km, gdzie trasa przebiega węższą drogą, tam ubita została skuterem. Na pierwszych 6 km od Wyrębisk dwa ślady do klasyka, dalej ślad pojedynczy i przygotowanie pod styl łyżwowy. Ratrakowane jest także dojście do trasy z parkingu w Półrzeczkach. Uwaga: w sobotę 31 grudnia do godziny 13:00 na pierwszych 6 km od Wyrębisk trasa będzie dostępna tylko dla uczestników biegu sylwestrowego.

Foto: pifsport.pl

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano piątek, 30 grudnia 2016 16:05
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas