Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ile razy w tygodniu należy stosować ćwiczenia imitacyjne?

opublikowano: 06 sierpnia 2013
Zakładam, że ćwiczenia będą w lekko pofałdowanym terenie i potrwają 30-40 minut.

Odpowiada Józef Michałek

więcej informacji o trenerze >>

Ćwiczenia imitacyjne stosujemy w ilości odpowiedniej do okresu treningowego.
Im bliżej okresu przygotowania specjalistycznego czyli wejścia na śnieg, tym więcej stosujemy jednostek treningowych o charakterze ćwiczeń ukierunkowanych, w tym imitacji powtórzeniowej oraz krosów imitacyjnych.

Inaczej ilość treningów i podział na środki treningowe planuje się dla zawodnika wyczynowca trenującego około 12 jednostek w tygodniowym, a inaczej dla amatora trenującego kilkanaście razy w miesiącu.

Przy okazji oceny poziomu sportowego, dla mnie średnio zaawansowany zawodnik to taki, który w Mistrzostwach Polski seniorów PZN biega około 10 miejsca.

Informacje o pytającym

  • Imię: Majka
  • Wiek: 29
  • Poziom zaawansowania: średni - sporo za mną, tyle samo przede mną
  • Biegówki to dla mnie: sport
Komentarze (1)
MajkaX
MajkaX Panie Trenerze, pierwsza dziesiątka Mistrzostw Polski to poziom nieosiągalny dla takiego amatora jak ja :) Określiłam jednak swój poziom jako "średni", bo nie jestem osobą początkującą, biegam techniką klasyczną i łyżwową dość sprawnie i szybko, ale oczywiście nie na tyle, żeby uważać się za zaawansowanego zawodnika. W takim razie teraz latem imitacja raz w tygodniu, żeby nie wyjść z wprawy, a bliżej zimy postaram się częściej znaleźć czas na te ćwiczenia, które zresztą bardzo lubię.
13.08.2013, 21:09
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas