Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jaki trening na jesień do przygotowań na 30 km FT w BP

opublikowano: 23 sierpnia 2014
Nazywam sie Narek Jesajan i jestem z Cieszyna. Od 5 lat trenuję kombinację norweską. Zawsze byłem słabym skoczkiem, za to z biegami trochę lepiej. Mimo, że trenowałem własciwie sam i uczyłem się na własnych błedach, to szybko robiłem postępy i myślę, że się mogę jeszcze rowinąć.W tym roku chcę startować w Biegu Piastów na 30 km łyżwą i w Bedrihovskiej trzydziestce.Dużo trenowałem od maja do teraz (krosy, rower, siłownia, nartorolki). Kwiecień 27h, maj 40h, czerwiec 45h, lipiec 50h. Zacząłem treningi tempowe i trochę próg mleczanowy.Pytanie brzmi na czym sie skupić przez jesień, jak trenować? Czy wiecej nartorolek? Zwiekszać intensywność?Mnie wiecej rozpisałem plan, ale chciałbym jakiejś fachowej porady od Pana. Z góry dziękuje.

Odpowiada Józef Michałek

więcej informacji o trenerze >>

Program treningowy polega na diagnostyce zawodnika i opracowaniu programu szkoleniowego na podstawie rezerw ujawnionych podczas diagnozowania.
Nie znam Twojego poziomu przygotowania na obecną chwilę, więc nie potrafię zalecić skutecznego treningu. Proponuję sprawdzenie swojej ogólnej kondycji w badaniach laboratoryjnych, na przykład w Diagnostix w Wiśle. Wykonać serię sprawdzianów ogólno kondycyjnych oraz specjalistycznych na nartorolkach, a także wybiegów z kijkami.
Trzy razy w tygodniu jestem na treningu nartorolkowym w Wiśle Jonidło, więc zapraszam na wspólny trening i konsultację. Można mnie zastać od poniedziałku do piątku w godzinach 6-14 Goleszów ul Grabowa 3 (MEGAT).

Informacje o pytającym

  • Imię: Narek
  • Wiek: 19
  • Poziom zaawansowania: zawodnik - jestem zawodnikiem wyczynowym
  • Biegówki to dla mnie: sport
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas