Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Od czego zacząć wznawiając treningi po przerwie ?

opublikowano: 25 sierpnia 2013
Wznawiam swoje treningi... Rozpoczynam od biegu, ile i jakim tempem go na początku wykonywać, ile czasu poświęcić na imitację skakaną, a ile na bieg na nartorolkach teraz?

Odpowiada Józef Michałek

więcej informacji o trenerze >>

Na początek trzeba przepracować jeden makrocykl (czyli około 6 siedmiodniowych mikrocykli) oparty na wszechstronnym przygotowaniu kondycyjnym. Głównym zadaniem w tym okresie jest podtrzymanie cech motorycznych z intensywnością w II zakresie oraz regeneracyjną w I zakresie. Czas oddziaływania w II strefie energetycznej do 90 min, w I regeneracyjnej do 180 min.

Nie polecam stosowania na tym etapie środków treningowych typu nartorolki oraz imitacja skakana. Warto stosować bardzo dużo ćwiczeń rozciągających, głównie na partie mięśni biorących udział w późniejszych treningach specjalistycznych (obręcz barkowa, brzuchaty łydki, dwugłowy i czwórgłowy uda).

Należy stosować jak najwięcej środków treningowych takich jak rower, marszobiegi z kijkami, bieg terenowy, pływanie, siłownia, przyrządy gimnastyczne jak drabinka, lina, drążek, piłki lekarskie.

Imitację oraz nartorolki proponuję włączyć dopiero po zrealizowaniu makrocyklu opartego na treningu ogólno kondycyjnym.

Informacje o pytającym

  • Imię: Paweł
  • Wiek: 16
  • Poziom zaawansowania: średni - sporo za mną, tyle samo przede mną
  • Biegówki to dla mnie: sport
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas