Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ćwiczenia siłowe w plenerze [FILM]

opublikowano: 05 czerwca 2013 autor: Redakcja
Świeże powietrze to najlepsze środowisko do treningu narciarza biegowego. Przygotowaliśmy propozycję ćwiczeń siłowych, jakie każdy może wykonać na dworze w okolicy zamieszkania. Nie potrzebujesz siłowni, wystarczy kilka kamieni, gałąź, czy kłoda drzewa...

Nie ma znaczenia, czy to będzie park, las, czy skwerek. Z pewnością blisko domu znajdziesz takie miejsce, w którym można przeprowadzić skuteczny trening siłowy na powietrzu. Tak trenują też zawodnicy wyczynowi i czołowi amatorzy - znajdują "naturalne" przyrządy, które pomagają im wykonać ćwiczenia.

W poniższym materiale filmowym przedstawiamy ćwiczenia, jakie można robić niemal wszędzie.

Przyciemnij tło

"Siła" wykonywana w plenerze może być elementem dłuższego treningu, gdy bieg, czy jazda na rowerze są przeplatane przerwami przeznaczonymi na serię ćwiczeń. Wystarczy zaplanować pętlę np. o długości 1, 2, czy 5 km, aby za każdym nawrotem zatrzymać się w miejscu, w którym możemy zrobić wszystkie zaplanowane ćwiczenia.

Trening na powietrzu może być też zorganizowany w formie "stacyjek", podczas którego ćwiczenia na gałęzi, z kamieniami, czy na ławce (kłodzie), wykonujemy na zmianę w stałych odstępach czasowych i ze stałym czasem ćwiczeń każdego ćwiczenia. Zachęcamy też do przeczytania naszego tekstu o zasadach treningu obwodowego.

Marek Tokarczyk

Marek Tokarczyk - instruktor narciarstwa biegowego Instruktorem demonstrującym ćwiczenia w filmie jest Marek Tokarczyk - wybitny sportowiec, który potrafi zarażać sportową pasją wszystkich, z którymi się styka. W młodości czołowy zawodnik grup młodzieżowych na nartach biegowych (medalista Mistrzostw Polski). Obecnie należy do czołówki krajowej weteranów. W swojej kategorii wiekowej w 2011 roku zdobył tytuł Mistrza Polski. W sezonie 2012/13 zwyciężył w cyklu Salomon Nordic Sunday techniką klasyczną w kategorii wiekowej. Choć biegi narciarskie to jego największa pasja, z powodzeniem startuje w długodystansowych biegach ulicznych, przebiegł 40 maratonów, rekord życiowy 2:45:21. Licencjonowany instruktor narciarstwa biegowego Polskiego Związku Narciarskiego.

zaktualizowano czwartek, 06 czerwca 2013 08:33
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas