Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ćwiczenia ukierunkowane na siłę specjalną [FILM]

opublikowano: 22 czerwca 2015 autor: Redakcja
Jakie ćwiczenia wykonują wyczynowi biegacze narciarscy dla wzomocnienia siły specjalnej, w tym siły odbicia, a także poprawy równowagi, czy koordynacji? Prezentujemy zestaw różnorodnych ćwiczeń w krótkim klipie filmowym.

Siła specjalna to umiejętność pełnego wykorzystania wysokich wartości dynamicznych zespołów i taśm mięśniowych biorących udział podczas wykonywania konkretniej czynności motorycznej. W biegu narciarskim mamy do czynienia z dużą liczbą ruchów statycznych i dynamicznych wymagających zupełnie innego wysiłku mięśniowego. Nasz układ nerwowy powinien posiadać zdolność do błyskawicznego "przełączenia się" na inny rodzaj pracy mięśni.

Ruchy narciarza muszą być precyzyjne i skoordynowane. Podczas biegania na nartach liczy się nie tylko sama siła, ale także zakres i płynność ruchu. Z tego też powodu metody rozwijania siły biegacza narciarskiego nie mogą negatywnie wpływać na te cechy. Zatem w ćwiczeniach ukierunkowanych na siłę specjalną rezygnuje się z obciążeń zewnętrzych lub stosuje się je w ograniczonym zakresie. Na poniższym klipie prezentujemy różne ćwiczenia, w dużej mierze opracowane specjalnie dla biegaczy narciarskich.

zaktualizowano poniedziałek, 22 czerwca 2015 08:07
Oceń artykuł
(0 głosów)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas