Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Trening obwodowy biegacza narciarskiego - siła ogólna [FILM]

opublikowano: 27 maja 2015 autor: Redakcja
Trening obwodowy, zwany też "stacyjkami" to ćwiczenia wykonywane w cyklu jedno po drugim. Prezentujemy przykładowy trening siły ogólnej.

Biegi narciarskie to sport siłowo-wytrzymałościowy. By biegać sprawnie i szybko na nartach, trzeba mieć nie tylko żelazną kondycję, ale także bardzo silne niemal wszystkie mięśnie ciała. Podczas ćwiczeń siłowych warto poświęcić tyle samo uwagi kończynom górnym (obręcz barkowa, triceps), jak też mięśniom grzbietu i brzucha oraz nóg.

Trening obwodowy

Trening obwodowy, nazywany popularnie "stacyjnym" to sekwencja różnych ćwiczeń, które wykonujemy jedno po drugim. Każda "stacja" to inne ćwiczenie powtarzane określoną jednostkę czasu. Najczęściej czas trwania każdego ćwiczenia jest identyczny. Podczas treningu możemy wykonać jeden obwód i zakończyć po nim ćwiczenia albo po odpoczynku powtórzyć sekwencję ćwiczeń ponownie (wykonać kolejny obwód).

Poniżej prezentujemy film z przykładowym zestawem dziewięciu ćwiczeń na różne partie ciała. Ich zaletą jest to, że nie potrzeba do nich przyrządów i możemy wykonywać je nawet w domu.

Na początek proponujemy trening obwodowy dwa razy w tygodniu, do 12 ćwiczeń w jednym obwodzie. Wykonujemy od 3 do 5 obwodów. Czas każdego ćwiczenia to 30 sekund, przerwa między ćwiczeniami też 30 sekund. Przerwa między obwodami - 6 minut. Gdy wzmocnimy mięśnie ciała można wykonywać taki trening raz w tygodniu dla podtrzymania siły.

zaktualizowano środa, 27 maja 2015 17:45
Oceń artykuł
(1 głos)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (1)
You only live once
You only live once Hej biegacze z Poznania. Świetne treningi obwodowe prowadzi Leszek i Michał w Fabryce Formy Galeria Mallwowa. Jeśli chceci edołączyć, to zajęcia odbywają sie we wt i czw o 19:00

Atmosfera jest mniej więcej taka jak tu:
https://vimeo.com/126678248
02.06.2015, 20:28
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas