Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Brak mózgu czy brak wyboru? O pieszych na trasach

poniedziałek, 23 stycznia 2017 w Z życia
Trasy biegowe nie są dla saneczek i buciorów – napisała Justyna Kowalczyk. Wszyscy narciarze biegowi jednogłośnie przyklasnęli, wyzywając pieszych od ciemniaków, ignorantów, złośliwców itd. Ale czy ktoś z was zastanowił się, dlaczego te buciory i saneczki pojawiają się na trasach i co można zrobić, by ich tam nie było? I aby na pewno tylko w Polsce mamy z nimi problem?

Chcą Igrzysk Olimpijskich na Dolnym Śląsku w 2030 roku. Znów ucierpią amatorzy?

czwartek, 12 stycznia 2017 w Z życia
Szklarska Poręba i Karpacz chcą wspólnie z Czechami organizować Igrzyska Olimpijskie w 2030 roku. Czy po raz kolejny pieniądze pójdą na kibiców i zagranicznych sportowców, zamiast na wspieranie powszechnego sportu?

Biegówki to doskonała aktywność także dla dzieci

środa, 14 grudnia 2016 w Z życia
W życiu każdego biegającego rodzica nadejdzie w końcu ten moment. Pójdziemy na pierwszą wspólną wycieczkę. Co zrobić, aby dzieci szybko się nie zniechęciły? Jak sprawić, żeby nie mogły doczekać się kolejnej wyprawy? Jak pomóc naszym dzieciom w polubieniu nart biegowych?

Garstka narciarzy pikietowała przed sądem w obronie Jakuszyc

czwartek, 01 grudnia 2016 w Z życia
Od rana 1 grudnia niewielka grupa narciarzy biegowych zebrała się pod Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze, aby wyrazić swój sprzeciw wobec możliwości wpuszczenia ciężarówek na drogę do kopalni kwarcu. Trasa ta obecnie jest jedną z ważniejszych arterii narciarskich w Górach Izerskich.

Ile pieniędzy przynosi narciarz biegowy?

niedziela, 27 listopada 2016 w Z życia
W jednym tylko regionie Francji - Sabaudii - w ciągu sezonu narciarze biegowi zostawiają aż 16 mln EUR. A w Polsce? Nikt nie wie, bo nie prowadzi się szczegółowych badań i tego nie liczy. Próbujemy więc oszacować i wychodzi że mówimy o milionach złotych.

Kryształowa Kula - najcenniejsza strata Sundby'ego

niedziela, 24 lipca 2016 w Z życia
Martin Sundby, zdyskwalifikowany za niewłaściwe dawkowanie leku, musi zwrócić Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Kryształową Kulę. Dario Cologna dostanie ją bez szumu – pocztą. Jak powstaje ta najbardziej rozpoznawalna w narciarskim świecie nagroda?

Planować z głową. Rzecz o trasach narciarskich

niedziela, 03 kwietnia 2016 w Z życia
Zdarza się stanąć zimą w górach przed tablicą dumnie obwieszczającą początek oznakowanej i wymierzonej trasy do biegania nartach. Idealne położenie, spora wysokość, góry, las, metr śniegu - czego chcieć więcej? Problem w tym, że ów przykladowy metr śniegu zalegał również, nie tknięty ludzką stopą ani nartą, właśnie na tej trasie. Do biegania na pewno się nie nadaje. Do wędrowania - nie dla wszystkich. Do treningu przedzierania się przez śnieżne zaspy - tak. Czy może być inaczej? Na szczęście tak.

Znani, lubiani, wybierani. Kto biega na nartach?

piątek, 25 marca 2016 w Z życia
Bardziej popularne i nośne dyscypliny sportu, takie które przyciągają bogatych sponsorów i telewizyjne transmisje, znajdują rzesze naśladowców - również tych bardziej od innych znanych. Popularne sporty są uprawiane przez aktorów, muzyków, polityków, dziennikarzy i różnego rodzaju celebrytów. Czy ludzie, których często widzimy na ekranach telewizorów i na okładkach gazet, biegają na nartach? Kilku na pewno. I to dobrze.

Egzotyczni biegacze narciarscy - od Peru po Iran

poniedziałek, 14 marca 2016 w Z życia
Nie zajmujemy się nimi na co dzień i nie pamiętamy o nich w zimowe weekendy, śledząc zawody w narciarstwie biegowym. Czasem, podczas transmisji z zimowych igrzysk olimpijskich, realizator skupi się na dłuższą chwilę na jakimś egzotycznym outsiderze, który jako ostatni dociera do mety, wzbudzając aplauz publiczności. Taki zawodnik często jest bardzo zmęczony, plączą mu się nogi, ma widoczne problemy ze stylem, którym próbuje biec, ale zawsze jest ogromnie szczęśliwy - dlatego, że spełnił się jego olimpijski sen, że może reprezentować na igrzyskach swój kraj i dlatego że droga do tego miejsca był trudna, wyboista i wymagała pokonania wielu przeszkód.

Jak przejść przez drogę bez zdejmowania nart

wtorek, 08 marca 2016 w Z życia
W słoweńskim regionie Kranjska Gora trasy biegowe przecinają drogę w jednym miejscu. Dzięki austriackiemu wynalazkowi nie trzeba odpinać biegówek, by przeprawić się na drugą stronę.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Wczoraj
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie 6. Puchar Kościeliska (10km/5km CT)
01:03
2 dni temu
Wojtek1961 utworzył(a) nowy temat biegówki z brydżem na forum.
12:12
3 dni temu
04:24
Więcej
Więcej

lubią nas