Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Puchar Świata w Szklarskiej Porębie: Poradnik kibica

opublikowano: 15 stycznia 2014 autor: Redakcja
Dla wielu z nas wizyta na Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie będzie pierwszą na tego typu zawodach. Postanowiliśmy zebrać w jedno miejsce ważne porady i wskazówki, które na pewno przydadzą się biało-czerwonym fanom.

PROGRAM ZAWODÓW

PIĄTEK, 17.01

  • 10:00 – 12:00 Trening oficjalny (sprint FT)

SOBOTA, 18.01

  • 10:00 Otwarcie stadionu
  • 12:15 Kwalifikacje Sprint FT K + M
  • 14:15 Finały Sprint FT K+M

NIEDZIELA, 19.01

  • 7:30 Otwarcie stadionu
  • 9:45 15 km CT mężczyzn (start masowy)
  • 12:45 10 km CT kobiet (start masowy)

JAK DOJECHAĆ?

parkingi-auta

Podczas dwóch dni Pucharu Świata zaparkować w okolicach Polany Jakuszyckiej będą mogły tylko uprawnione do tego auta. Kibice mogą dojechać m.in. specjalnymi autobusami MZK. Autobusy będą kursowały z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Będą bezpłatne dla kibiców.

ROZKŁAD AUTOBUSÓW

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dojechanie na Polanę Jakuszycką wyremontowaną Koleją Izerską. Bezpłatne składy będą odjeżdżały m.in. z górnej stacji PKP w Szklarskiej Porębie. W trakcie podróży nowoczesnymi szynobusami można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także szczyty gór otaczających Szklarską Porębę.

ROZKŁAD POCIĄGÓW

CO ZABRAĆ?

Koniecznie bilet. Jest on niezbędny do wejścia do odpowiedniej strefy na stadionie. Organizatorzy zachęcają do zabrania bębenków. Wzorem Zakopanego wskazane jest wyposażenie się w biało-czerwone flagi. Proszę uważać na aparaty – regulaminy niektórych imprez masowych zakazują użycia np. lustrzanek. Prawo do nich przysługuje wyłącznie dziennikarzom. Koniecznie należy mieć ze sobą dowód tożsamości, telefon oraz pieniądze.

CZEGO NIE BRAĆ?

Organizatorzy przestrzegają przed wnoszeniem na teren stadionu trąbek i syren. To co jest doskonale znane kibicom skoków narciarskich, na biegach raczej nie ma racji bytu. Dwa lata temu byliśmy też świadkami sytuacji, w której ochrona zakazywała wnoszenia na trybuny zbyt długich masztów flag. O bezpieczeństwo zadba firma zęwnętrzna i niestety wiele zależy tu od humoru pilnującego. Na wszelki wypadek zacytujemy też fragment regulaminu:

Zabrania się wnoszenia broni, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych np.: petard, zimnych ogni, rac, pochodni itp., materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, opakowań szklanych, napojów w opakowaniach plastikowych i kartonowych powyżej 0,5 l, napojów w puszkach, środków odurzających, substancji psychotropowych, przedmiotów mogących zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu np.: kijów basebolowych, metalowych rurek, noży, itp.

GDZIE ZJEŚĆ?

mapa-stadion

W miasteczku kibiców umiejscowione zostaną spore strefy restauracyjne. Niekiedy wybór na takich imprezach jest większy niż w galeriach handlowych. Przygotujmy się jednak na wysokie koszty. Do nabycia będą zarówno ciepłe jak i chłodne posiłki, herbaty, kawy i wszelkie napoje.

W CO SIĘ UBRAĆ?

Ubiór to najważniejsza z ważnych rzeczy. Klucz do dobrej zabawy przez dwa dni Pucharu Świata. Na Polanie Jakuszyckiej może wiać, sypać śniegiem, a w tym samym czasie we Wrocławiu może świecić słońce i termometry wskazywać będą kilka stopni powyżej zera. Niech pogoda nie zepsuje Wam dobrych humorów i radości kibicowania. Lepiej się ubrać za ciepło i rozebrać niż za lekko.

Pamiętajmy o tym, że na Pucharze Świata do dyspozycji będą przeszkoleni stewardzi, służby informacyjne, a także służący pomocą wolontariusze. Oczywiście tuż przy trasach stacjonować będą też karetki.

Źródło: worldcup.szklarskaporeba.pl / inf. własna

zaktualizowano sobota, 18 stycznia 2014 11:34
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas