Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zielone światło FIS dla Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie

opublikowano: 09 stycznia 2014 autor: Redakcja

Trybuny czekają już na kibiców

Trybuny czekają już na kibiców
FIS ucina spekulacje na temat odwołania Pucharu Świata w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie z powodu braku śniegu. Zawody na Polanie Jakuszyckiej mają się odbyć w zaplanowanym terminie 18-19 stycznia 2014 r. Taką decyzję podjęła w czwartek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), która zaakceptowała plan przygotowania tras na zawody na Polanie Jakuszyckiej.

- Dziś po godzinie 14 otrzymaliśmy z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) informację, że nasz plan przygotowania tras na zawody Pucharu Świata w dniach 18-19 stycznia został zaakceptowany. W połączeniu z korzystnymi prognozami pogody oznacza to, że zawody w Szklarskiej Porębie nie są zagrożone - mówią organizatorzy, którzy przez kilka ostatnich dni zwozili śnieg na Polanę Jakuszycką.

- W środę, 8 stycznia, gościliśmy inspekcję z FIS. Nasi goście zażyczyli sobie przedstawienia szczegółowego planu przygotowania trasy na zawody. [...] interesowała ich możliwość zaśnieżenia tras w przypadku, gdyby naturalnych opadów nie było – słyszymy w sztabie organizacyjnym PŚ. Taki raport przygotowany został jeszcze wczoraj (środa) i przesłany do Federacji. Dziś – w czwartek, 9 stycznia po godzinie 14.00 nadeszła odpowiedź – plan został zaakceptowany przez FIS, co oznacza zielone światło dla zawodów.

– Na potrzeby zawodów potrzeba pięciu tysięcy metrów sześciennych śniegu – mówi Dariusz Serafin z zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów, które jest właścicielem Polany Jakuszyckiej, na której odbywać się będą zawody. – Zwozimy go od wtorku. Dzięki uprzejmości Ski Areny w Szklarskiej Porębie i udostępnieniu nam armatek śnieżnych, zwozimy biały puch wytworzony m.in. właśnie pod Szrenicą - dodaje Komandor Biegu Piastów.

Warto wspomnieć jeszcze o korzystnych prognozach pogody. Według norweskiego serwisu meteorologicznego YR, ulubionego portalu pogodowego także polskich narciarzy biegających w Jakuszycach, już w najbliższy piątek w Górach Izerskich zacznie prószyć śnieg. Intensywne opady połączone z mrozem pojawią się w sobotni wieczór i potrwają ponad 30 godzin. – W ciągu najbliższego tygodnia może spaść ponad 30 centymetrów śniegu – zapowiada Jacek Jaśkowiak z Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata.

Przypominamy, że bilety na Puchar Świata można nabywać za pośrednictwem serwisów www.pucharswiata.com i www.ebilet.pl.

 

zaktualizowano sobota, 18 stycznia 2014 11:34
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas