nabiegowkach.pl > Imprezy > Relacje > XXXVIII Bieg Piastów: 735 osób na mecie w piątek

XXXVIII Bieg Piastów: 735 osób na mecie w piątek

Benjamin Seifert z Niemiec i Natalia Grzebisz z Siedlec zwyciężyli 28 lutego 2014 roku w biegu narciarskim na 8 km, rozegranym w ramach XXXVIII Biegu Piastów-Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

W przepięknej scenerii Gór Izerskich na resztkach śniegu na starcie stanęło ponad 700 zawodników. Było mglisto, a w niektórych miejscach bardzo ślisko. Biegacze słabsi techniczni na zjazdach zdejmowali narty i schodzili z nimi pod pachą. – Nie można się dać zwariować. To przecież przede wszystkim zabawa – komentowali z uśmiechem.

Bieg, który miał być rozegrany na dystansie 15 km z powodu bardzo złych warunków jeszcze w tym tygodniu został skrócony do 10 km. W przeddzień organizatorzy zdecydowali, że trasa zostanie okrojona o kolejne 2 km. Meta została przeniesiona z Polany Jakuszyckiej na Górny Dukt Końskiej Jamy. Po przekroczeniu linii mety zawodnicy ostatnie dwa kilometry zobowiązani byli pokonać na nogach.

Najszybsi, młodzi Niemcy Benjamin Seifert i Toni Escher przyjeżdżają na Bieg Piastów już trzeci rok z rzędu i zawsze odnoszą sukcesy. Najlepszy zawodnik z Polski, trzeci na mecie Bogusław Gracz, to bardzo doświadczony biegacz, który startował w tym roku w jakuszyckim Pucharze Świata. Najszybszym biegaczem z Dolnego Śląska okazał się Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy. Pełne wyniki wszystkich startujących znajdują się w załączniku.