Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

51 startów sportowców z teamu nabiegowkach.pl w 41. Biegu Piastów

W trakcie ostatnich trzech dni zmagań 41. Biegu Piastów zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali łącznie 51 razy w 5 różnych konkurencjach Biegu Piastów. Dwa tytuły Mistrzów Polski Amatorów na 50 km, tytuł najlepszego Polaka na 25 km, miejsca na podium klasyfikacji open, 11 medali w kategoriach wiekowych, zwycięstwa w kategoriach branżowych. To bilans zaledwie trzech dni startowych.

Zanim zaczniemy wymieniać sukcesy zawodników teamu nabiegowkach.pl, pragniemy przypomnieć, komu w dużej mierze je zawdzięczamy. Trener Józef Michałek, który poświęcił długie godziny snu by w pocie czoła stać przy stole serwisowym i przygotować narty dla swoich zawodników, był najbardziej pracowitym członkiem ekipy teamu nabiegowkach.pl. To dzięki jego wiedzy, fachowemu podejściu i sztuczkom serwisowym nasi zawodnicy mieli świetnie przygotowane narty i mogli konkurować z czołówką polską i zagraniczną. Dziękujemy Trenerze za opiekę, radę i świetne smarowanie.

Józef Michałek

Zacznijmy od największych triumfów. Niesamowicie cieszymy się z dwóch tytułów mistrzowskich. W sobotnim biegu głównym na 50 km techniką klasyczną Grzesiek Legierski i Beata Nowok byli najszybszymi polskimi amatorami, czyli zawodnikami bez licencji związku narciarskiego. Zdobyli tytuły Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich na dystansie 50 km techniką klasyczną.

Grzesiek startował z drugiego sektora, mimo to na mecie pojawił się pośród kilkunastu pierwszych zawodników. Osiągnięty czas dał mu 12. miejsce pośród wszystkich startujących mężczyzn. Beata w klasyfikacji kobiet uplasowała się oczko wyżej, na 11. miejscu.

Grzegorz Legierski

Gratulowaliśmy osobiście, gratulujemy jeszcze raz na łamach tego tekstu. Więcej o tym sukcesie przeczytasz tu.

Liczyliśmy bardzo na Piotrka Michałka w biegu klasykiem na 25 km w niedzielę. I "Pieter" spełnił nasze nadzieje z nawiązką. Przy bardzo mocnej w tym roku obsadzie i trasie znacznie trudniejszej niż przed rokiem uzyskał 7. czas biegu. Był najszybszym Polakiem, przegrał jedynie o 4 sekundy z Niemcem Toni Escherem, wielokrotnym zwycięzcą biegów Biegu Piastów w poprzednich latach. Co ciekawe Piotrek o blisko minutę wyprzedził trenującego wyczynowo juniora Michała Skowrona, medalistę Mistrzostw Polski. Przypomnijmy tylko, że Piotr jest 2,5 razy starszy. Aż wierzyć się nie chce. Skąd bierze tę moc? Cieszymy się i gratulujemy.

Piotr Michałek

Nasze zmagania zaczęliśmy w piątek od biegu na 30 km dowolną techniką. Najszybszy w tym biegu był Jan Łacek - 12. miejsce open. Janek, który startował w tej konkurencji pierwszy raz, otrzymał dalsze miejsce startowe, niestety zaważyło to na wyniku. W przyszłym roku będzie startował z pierwszych linii.

Drugim piątkowym biegiem był wyścig klasykiem na 9 km. Tu popisał się Sylwek Tomaszewicz, który metę osiągnął z 12. czasem. W tym samym biegu Asia Kujawska zajęła 10. miejsce na podium. Mamy też pięć razy podium w kategoriach wiekowych. Najlepsza w swojej kategorii była Alicja Rolska. Drugi stopień podium przypadł Asi Kujawskiej i Patrycji Balińskiej-Seweryn, a Sylwester Tomaszewicz i Robert Sanchez-Tarnawiecki zajęli trzecie miejsca.

W sobotnim biegu głównym na 50 km techniką klasyczną z udziałem Justyny Kowalczyk, oprócz sukcesów Grześka Legierskiego i Beatki Nowok, o czym pisaliśmy powyżej, możemy pochwalić się trójką zawodników w top 50. i sześcioma w top 100. Każdy, kto startował w tym maratonie narciarskim wie, jak trudno uplasować się w pierwszej setce, nie mówiąc o najszybszej pięćdziesiątce kończących wyścig. Warto wspomnieć też, że Władek Olszowski zajął 3. miejsce w kategorii pięćdziesięciolatków.

Władek Olszowski

Niedziela to znów dwa biegi. Dzień rozpoczął się od wyścigu klasykiem na 25 km zaliczanym do ligi Worldloppet. To najchętniej wybierany bieg przez naszych zawodników. Na linii startu stanęło aż 12 biegaczy z teamu nabiegowkach.pl. Oprócz 7. pozycji Piotra Michałka na uwagę zasługują 20. miejsce Jacka Mederskiego i 26. miejsce Sylwestra Tomaszewicza. Jacek był także najszybszym lekarzem w Mistrzostwach Lekarzy organizowanych przy okazji tej konkurencji. Michał Rolski był najszybszym dziennikarzem.

Jacek Mederski

W kategoriach wiekowych znów sukcesy. Piotr Michałek i Jacek Mederski zajęli odpowiednio 1. i 2. miejsce w M50. Po raz drugi kategorię K40 wygrała Alicja Rolska.

41. Bieg Piastów na 25 km był równocześnie najważniejszymi zawodami dla leśników. Tu same sukcesy. W XXI Biegu Leśników Piotr Michałek zajął pierwsze, a Sylwester Tomaszewicz trzecie miejsce. Jednak w ramach XIV Mistrzostw Polski Pracowników Lasów Państwowych to Sylwester był najlepszy wygrywając główną nagrodę. Dużą satysfakcję z zawodów może mieć Agata Tomaszewicz, która w obu powyższych kategoriach zajęła drugie miejsce. Wielkie brawa dla małżeństwa Tomaszewiczów z teamu nabiegowkach.pl!

W niedzielę odbywał się jeszcze jeden bieg klasykiem na 16 km. Tu też startowali nasi i to ze znakomitymi sukcesami. W klasyfikacji open na 4. miejscu do mety dobiegł Rafał Koryciński. Ten sukces powtórzyła Beata Nowok w konkurencji pań. Rafał wygrał kategorię wiekową, a Beata zajęła w swojej drugie miejsce.

Bolą nas już dłonie od braw. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla wszystkich.

Poniżej wszystkie wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w 41. Biegu Piastów. Obszerną galerię zdjęć z trzech dni Biegu Piastów znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.