Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Aktywny, startowy drugi weekend czerwca teamu nabiegowkach.pl

W drugi weekend czerwca 2018 roku zawodnicy teamu nabiegowkach.pl wzięli udział w wielu polskich sportowych imprezach. Niemal wszędzie odnosząc sukcesy.

W niedzielę 10 czerwca w Istebnej odbył się Beskidzki Triatlon Górski. Zawodnicy ścigali się w biegu z kijami, na rowerze MTB i na nartorolkach techniką klasyczną. Zawody pewnie wygrał Grzesiek Legierski. Kazik Legierski zajął trzecie miejsce. Wśród pań najwyższe miejsce - czwarte - zajęła Martyna Wiśniowska. Agata Niemotko, która zadebiutowała w barwach drużyny, była szóstą zawodniczką na mecie. Gratulujemy.

W sobotę 9 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim odbył się jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju biegów - Półmaraton Słowaka. W biegu tym regularnie startuje nasz teamowy kolega Alek Korzeniowski, który rywalizuje o miano najlepszego lekarza weterynarii. W tym roku był szóstym weterynarzem na mecie i najlepszym w kategorii masters. Brawo.

Także w sobotę w Beskidzie Żywieckim odbywał się bieg górski Ultramaraton Babia Góra. Na dystansie półmaratonu wystartowała Asia Kujawska zajmując 41. miejsce pośród kobiet. Gratulacje.

W weekend nie próżnował też Robert Romanowicz, który wraz z kolegami z firmy wziął udział w sobotniej Sztafecie Maratońskiej Electrum Ekiden w Białymstoku. Każda 6-osobowa drużyna musiała w sumie przebiec dystans maratonu. Robert ze swoją drużyną RB Meble zajął 13. miejsce na ponad 200 sztafet. Brawo.

Sobota była pracowitym dniem. Tego dnia w Borach Tucholskich odbywał się znany w Polsce rajd na nartorolkach terenowych - Skikome na Kaszebe, którego uczestnicy pokonali dystans ponad 50 km, z czego połowę po trudnych technicznie drogach szutrowych. W rajdzie nie ma rywalizacji, liczy się ukończenie dystansu. W historii tej imprezy jeszcze nigdy całej trasy nie pokonała kobieta. Po raz pierwszy dokonały tego właśnie w tym roku dwie uczestniczki, w tym nasza koleżanka teamowa Alicja Rolska. W rajdzie czynny udział wziął też menedżer naszej drużyny Michał Rolski.