Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Beata Nowok i Grzegorz Fijałkowski z teamu nabiegowkach.pl wygrali VII Bieg Jaćwingów

VII Letni Bieg Jaćwingów Na Nartorolkach rozegrano w ostatnią niedzielę sierpnia w Gołdapi. Na dystansie 25 km i zróżnicowanej trasie ścigało się 20 zawodników. Sportowcy teamu nabiegowkach.pl zostali zwycięzcami tej imprezy.

Grzegorz Fijałkowski ukończył bieg z przewagą 3 minut nad kolejnym zawodnikiem, a Beata Nowok okazała się najszybsza z sześciu startujących kobiet i zajęła wysokie 8. miejsce open. Gratulujemy!

Regulamin Letniego Biegu Jaćwingów, w przeciwieństwie do większości polskich zawodów na nartorolkach, pozwala na start na dowolnych kołach, także poliuretanowych.

- Jeżeli chodzi o zorganizowanie i zabezpieczenie trasy, należą się słowa uznania dla organizatorów. Warunki pogodowe do biegania na PU były trudne. W nocy i rano była ulewa, następnie mżyło i trasa w dużej części nie zdążyła przeschnąć, co sprawiało trudności w odbiciu się osobom mniej doświadczonym. Część zawodników zmuszona była więc miejscami do pchania. Na dużej otwartej części trasy (obwodnica) wiał dość silny czołowy wiatr, który dodatkowo spowalniał bieg. Wbrew pozorom trasa nie była cały czas płaska. Na końcu każdej z trzech pętli znajdował się podbieg długości ok. 700 m. Rozentuzjazmowanych kibiców nie brakowało. Warto było jechać, serdecznie polecamy i jeżeli się uda będziemy też za rok - zachwala zawody Beata.

Beata i Grzegorz byli jedynymi sportowcami z naszej drużyny, którzy wzięli udział w tych zawodach. Jeszcze raz wielkie brawa.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas