Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Co nas nie zabije, to nas wzmocni - o startach teamu nabiegowkach.pl 8 i 9 sierpnia w Czechach

Podczas rekonesansu trasy Biegu na Pradziada

Podczas rekonesansu trasy Biegu na Pradziada
Krew, pot i jad. Takie wspomnienia będą mieć zawodnicy z teamu nabiegowkach.pl, którzy ścigali się na nartorolkach w drugi weekend sierpnia w zawodach z cyklu Silvini Skiroll Classics w Czechach. Przywozimy punkty dla drużyny i wiele osobistej satysfakcji.

Ten weekend Polakom będzie się kojarzył z rekordami. Ale nie sportowymi. W sobotę 8 sierpnia na Dolnym Śląsku padły krajowe rekordy upałów - było aż 38 st. C. Na ten weekend do Czech wybrała się grupa zawodników teamu nabiegowkach.pl, aby w sobotę i niedzielę ścigać się na nartorolkach w biegach pod górę. Nasz zespół reprezentowała jedna zawodniczka i pięciu zawodników. Grupę na miejscu wspierał teamowy trener - Józef Michałek.

Przypomnijmy, że nasza drużyna rywalizuje w klasyfikacji teamów w czeskim cyklu biegów na nartorolkach - Silvini Skiroll Classics. W tym roku zaplanowano osiem biegów, każdy pod górę, a rywalizacja odbywa się wyłącznie techniką klasyczną.

Wspierają nas

Team nabiegowkach.pl otrzymał wsparcie sklepu nartorolkowy.pl i fińskiego producenta nartorolek Marwe. Dzięki zaangażowaniu obu firm zawodnicy naszego teamu mają zapewniony sprzęt najwyższej klasy - nartorolki Marwe Classic 700 A z najszybszymi kołami gumowymi o symbolu 6CS.

nartorolkowy.pl - sklep z nartorolkami

Marwe

Sobota 8 sierpnia

Tego dnia 30 km na południe od polskiej granicy - w górach Jesionikach - odbywał się pierwszy z zaplanowanych na ten weekend biegów pod górę. Bieg na Pradziada - najwyższy szczyt tego pasma górskiego - to dystans 9 km i przewyższenie 640 m. Na szczęście dla uczestników, także dla członków naszej drużyny, start odbywał się na wysokości ponad 850 m n.p.m., a meta 1491 m n.p.m. Choć słońce grzało jak mogło, upał nie był tak odczuwalny jak na nizinach.

Wyniki teamu nabiegowkach.pl w sobotę

Kobiety

 1. Edyta Olcoń - 9. wśród kobiet

Mężczyźni

 1. Grzegorz Legierski - 16. open
 2. Władysław Olszowski - 19. open
 3. Jacek Mederski - 32. open
 4. Sylwester Tomaszewicz - 35. open
 5. Michał Rolski - 42. open

Niedziela 9 sierpnia

Bieg na szczyt przepompowni wodnej - Dlouhé Stráně - odbywał się po drugiej stronie tego samego pasma górskiego - Jesioników. Start, choć we wcześniejszych godzinach, mieścił się niżej - na wysokości około 570 m n.p.m. To miało duży wpływ na temperaturę. Trasa o dystansie 13 km z przewyższeniem 825 m w dużej mierze prowadząca w otwartym terenie mogła wykończyć każdego. W niedzielę ze startu zrezygnowali Edyta i Sylwek ze względu na otarcia stóp w sobotnim biegu. Ale nawet pauzując można pomagać drużynie. Wraz z trenerem rozstawili się w trzech newralgicznych punktach trasy i podawali kolegom odżywki i napoje.

Wyniki teamu nabiegowkach.pl w sobotę

Mężczyźni

 1. Grzegorz Legierski - 15. open
 2. Władysław Olszowski - 17. open
 3. Jacek Mederski - 21. open
 4. Michał Rolski - 40. open

Krew, pot i jad

Zawodnikom, którzy startowali w drugi weekend sierpnia w czeskich zawodach, wyjazd ten na pewno będzie się kojarzył z upałem i zmęczeniem. Jest jeszcze coś, co dotknęło niemal wszystkich - obtarcia. Mokre skarpety i wibracje z chropowatego asfaltu przenoszone na stopy zawodników, spowodowały niemal u wszystkich krwawe obtarcia. Nawet trener, który na nartorolkach gnał w niedzielę na trasę, aby swoim podopiecznym podawać napoje, wrócił z bąblami na piętach.

Niemiła przygoda, jaka spotkała większość członków drużyny, to ukąszenia os. Pompowały one swój jad w zawodników głównie po niedzielnym biegu. - Nie martwcie się, jad osy obniża puls - pocieszał pokąsanych trener Józef.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Mimo litrów potu, ogromnego zmęczenia i strat na ciele, koleżanki i koledzy z teamu odnieśli wiele satysfakcji z tego wyjazdu. Zdobyli indywidualne i drużynowe punkty, wykonali najlepszy możliwy trening (w myśl powiedzenia, że każde zawody to najlepszy trening), zyskali nowe doświadczenia i praktykę w startach na nartorolkach. Przede wszystkim jednak na sportowo spędzili razem fascynujący weekend.

Więcej o zawodach w ten weekend przeczytasz w relacji Dwa mordercze podbiegi w prażącym słońcu, czyli Skiroll Classics gościł w Jesionikach.

Generalka

W połowie cyklu po biegach na Pradziada i Dlouhé Stráně team nabiegowkach.pl zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn.

Indywidualne miejsca naszych zawodników w open

 • Władysław Olszowski - 6.
 • Grzegorz Legierski - 13.
 • Jacek Mederski - 17.
 • Piotr Michałek - 43.
 • Aleksander Korzeniowski - 45.
 • Michał Rolski - 52.
 • Jakub Kurowski - 55.

Kolejne starty drużyny w Slivini Skiroll Classics przewidziane są na ostatni weekend sierpnia.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas