Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Doskonałe wyniki polskich zawodników z teamu nabiegowkach.pl w czeskim Memoriále Ondřeja Ondryáša

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zaprezentowali bardzo wysoką formę w odbywającym się 29 grudnia 2019 roku 20. Memoriale Ondřeja Ondryáša w czeskich Beskidach, gdzie rywalizowano techniką klasyczną na dystansie 10 km.

Ze względu na późne rozpoczęcie zimy, w grudniu tego roku w Polsce nie ścigano się na biegówkach. Za to za południową granicą, w północno-wschodnich Czechach przy bardzo dobrych warunkach śniegowych w ośrodku narciarskim Pustevny już po raz dwudziesty zorganizowany został bieg narciarski. Zawodnicy pokonywali dwie pętle po 5 km każda.

Doskonale spisał się Janek Łacek, który pewnie wygrał bieg w kategorii mężczyzn w wieku powyżej 35 lat. Na drugim miejscu do mety dobiegł Grzesiek Legierski. Trzeci zawodnik - Czech Martin Holiš - ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, miał do Janka ponad minutę straty. Czas Janka był też drugim czasem niezależnie od kategorii, nawet w zestawieniu z seniorami i zawodnikami klubowymi. To doskonale pokazuje, w jak dobrej formie jest Jan. Cieszymy się, bo to świetne prognozy przez zbliżającymi się Światowymi Zimowymi Igrzyskami Mastersów, która to impreza jest priorytetowa w tym sezonie dla naszych zawodników.

To nie koniec dobrych wieści. W tej samej kategorii co Janek i Grzesiek, na czwartym miejscu uplasował się Kazik Legierski. Na ósmym miejscu bieg ukończył Jacek Hyrnik.

Wśród dorosłych zawodniczek także możemy pochwalić się sukcesami. Barbara Byrtus zajęła drugie, a Martyna Wiśniowska trzecie miejsce.

W zawodach wziął też udział Grzesiek Fijałkowski. Ścigał się w grupie juniorów i seniorów. Uzyskany czas pozwolił na zajęcie piątego miejsca.

Gratulujemy sportowcom z teamu nabiegowkach.pl tak doskonałego rozpoczęcia zimowego sezonu startowego.

Zobacz galerię zdjęć naszych sportowców z tych zawodów.