Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Dwa zagraniczne zgrupowania teamu nabiegowkach.pl jeszcze przed zimą

Aż dwa zgrupowania jeszcze w tym roku zaplanował trener Józef Michałek dla zawodników teamu nabiegowkach.pl trenujących w całorocznym programie szkoleniowym. Najbliższe odbędzie się pod koniec września w Czechach. Wyjazd na "pierwszy śnieg" ustalono na początek grudnia do Livigno we Włoszech.

Celem zgrupowania w Jabloncu nad Nisou u podnóża czeskich Gór Izerskich, które odbędzie się w ostatnim tygodniu września, jest intensywny trening. Główny nacisk podczas zajęć na obozie zostanie położony na rozwój wytrzymałości siłowej. Nie zabraknie też elementów doskonalenia techniki biegu. Realizacja taktycznych rozwiązań biegu planowana jest na trasie nartorolkowej w Libercu. Wiele treningów będzie się odbywać przy wykorzystaniu infrastruktury zaprzyjaźnionego lokalnego klubu Ski Klub Jablonec, w którym wychował się niejeden czołowy czeski biegacz narciarski. Obóz poprowadzi trener Józef Michałek przy pomocy młodych asystentów - zawodników MKS Istebna.

Zgrupowanie zakończy się startem w Mistrzostwach Czech w biegach na nartorolkach, w tym w biegu pod górę na Ještěd nad Libercem, w którym udział zapowiedziała także polska kadra w biegach narciarskich z Maciejem Staręgą na czele.

Zimowy obóz dla teamu nabiegowkach.pl odbędzie się dwa miesiące później we włoskim Livigno. Wyjazd na "pierwszy śnieg" na przełomie listopada i grudnia 2015 roku będzie wiązał się przede wszystkim ze specjalistycznym treningiem narciarskim jeszcze przed sezonem startowym rozpoczynającym się w Polsce. Główny nacisk zostanie położony na doskonalenie techniki oraz bezpośrednie przygotowanie startowe przed pierwszym biegiem cyklu Ski Classics - La Sgambeda (6 grudnia 2015) na dystansie 35 km, w którym start sportowców z teamu nabiegowkach.pl będzie zwieńczeniem tego obozu. W zawodach tych ma wystartować też Justyna Kowalczyk.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas