Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Historyczne, pierwsze konsultacje teamu nabiegowkach.pl za nami

Ćwiczenia z ekspanderami

Ćwiczenia z ekspanderami
W ostatni weekend (28-29 czerwca) w Wiśle i Istebnej odbywały się pierwsze konsultacje dla uczestników programu treningowego teamu nabiegowkach.pl. Ich główne akcenty, to sprawdziany, nauka specjalistycznych ćwiczeń i wyznaczenie zadań na najbliższy okres.

Team nabiegowkach.pl to grupa amatorów narciarstwa biegowego z całej Polski, którzy chcą w profesjonalny sposób prowadzić całoroczny trening narciarski. Udział w programie jest otwarty, więcej o jego zasadach można przeczytać w naszym tekście Trenuj w teamie nabiegowkach.pl z byłym trenerem kadry.

Zajęcia na nartorolkach W historii amatorskich biegów narciarskich w naszym kraju nigdy dotąd amatorzy nie mieli okazji trenować w podobny sposób na tak wysokim poziomie z kadrą rodem z elity narciarstwa biegowego. - W podobny sposób trenuje wielu zawodników klasy mistrzowskiej. Będąc w ciągłym kontakcie telefonicznym lub e-mailowym z trenerem zawodnicy prowadzą trening indywidualny. Raz na jakiś czas spotykają się, aby dokonać niezbędnych korekt - wyjaśnia Józef Michałek - wieloletni trener polskiej kadry narodowej w biegach narciarskich, który jest autorem planu treningowego programu.

Testy W ostatni weekend czerwca w Beskidzie Śląskim odbył się pierwszy, historyczny zjazd sportowców trenujących w naszym teamie. Jego celem było zapoznanie uczestników programu z trenerem Józefem Michałkiem i wyznaczenie zadań na pierwszy okres. W ciągu dwóch dni w trakcie wielu godzin spotkań z trenerem adepci przeszli m.in. sprawdziany sprawności ogólnej i techniczne. Najważniejsze było zdiagnozowanie poziomu sportowego uczestników, co pozwoli na skonstruowanie indywidualnych planów treningowych dla każdego. - Jestem zaskoczony poziomem ogólnego przygotowania grupy, to więcej niż się spodziewałem. Natomiast dostrzegam wiele rezerw w przygotowaniu technicznym, tu mamy jeszcze dużo do zrobienia - mówił Józef Michałek podsumowując testy.

Ćwiczenia koordynacyjne Masę potu grupa wylała podczas treningów na nartorolkach i nauce specjalistycznych ćwiczeń koordynacyjnych i równowagi statycznej oraz dynamicznej. Ćwiczenia na nartorolkach i ćwiczejnia koordynacyjno-równoważne będą w najbliższym okresie podstawą indywidulanych treningów każdego z uczestników. W niedzielne popołudnie większość osób czuła wszystkie mięśnie.

W trakcie konsultacji zajęcia odbywały się na tartanowej bieżni, jak też na torze nartorolkowym w Wiśle. Jak przystało na team narciarski grupa zakwaterowała się w Karczmie Kubalonka, tuż przy terenie narciarskich tras biegowych. Kolejne spotkanie już w pierwszy weekend sierpnia.

Wciąż można dołączyć do naszego teamu, znajdą się miejsca jeszcze dla kilku osób. Zapraszamy!

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ze spotkania.

Oceń artykuł
(2 głosów)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas