Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jacek Mederski z teamu nabiegowkach.pl drugi z Polaków na Birkebeinerrennet

Birkebeinerrennet to jeden z największych masowych biegów narciarskich

Birkebeinerrennet to jeden z największych masowych biegów narciarskich
W odbywającym się 21 marca 2015 roku Birkebeinerrennet - zaliczanym do Worldloppet norweskim biegu masowym techniką klasyczną na dystansie 54 km - startowało dwóch przedstawicieli teamu nabiegowkach.pl. Jacek Mederski ukończył rywalizację z drugim czasem wśród Polaków.

Birkebeinerrennet to jeden z największych biegów masowych na świecie. Bierze w nim udział 17 tysięcy narciarzy biegowych. Jest także bardzo charakterystyczny, uczestnicy cały dystans przebiegają z plecakami o masie przynajmniej 3,5 kg. Bieg jest symbolicznym wspomnieniem ucieczki dwóch rycerzy, którzy na początku XIII w. pokonali dystans łączący dzisiejsze miasteczka Rena i Lillehammer, ratując życie maleńkiego następcy norweskiego tronu Hakona Hakonssona.

W ogromnej rzeszy zawodników, którzy dzisiaj pobiegli w Birkebeinerrennet znalazło się też dwóch przedstawicieli teamu nabiegowkach.pl. Jacek Mederski ukończył bieg jako drugi z Polaków, uzyskując bardzo dobry czas 3:37:06 i ulegając o minutę Maćkowi Olesińskiemu. Jarosław Zabłocki z naszego teamu przebiegł dystans z czasem 4:24:02.

Gratulacje!

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas