Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Już dwie grupy trenują w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl

Bieg z kijami

Bieg z kijami
Uczestnicy programu treningowego po raz kolejny spotkali się w Istebnej w weekend 16-17 maja 2015 roku, aby poznać zadania i nauczyć się ćwiczeń, które będą wykonywać w najbliższym okresie. Na zjeździe zapadło też kilka ważnych oraz przełomowych decyzji.

Od konsultacji, które odbywały się w trzeci weekend maja u podnóży Kubalonki, wielu sportowców trenujących w programie Józefa Michałka rozpocznie regularne przygotowania do najbliższego sezonu zimowego. W czasie majowego zjazdu uczestnicy projektu przez dwa dni poznawali formy treningu i ćwiczenia, które będą wykonywać samodzielnie w domu w najbliższym czasie na podstawie indywidualnego planu treningowego opracowanego dla każdego z nich przez trenera.

Większość trenujących musi skupić się na tzw. sile ogólnej. Dlatego lwia część zadań, które omawiano i ćwiczono na zjeździe, związana jest z treningiem siłowym w różnorodnej postaci. W trakcie pobytu w Trójwsi Beskidzkiej podopieczni Józefa Michałka uczyli się "budować siłę" na nartorolkach, jak też podczas treningu obwodowego, czy z użyciem ekspanderów. Poznali także założenia "biegu z kijami", z którego zajęcia poprowadzone zostały na trasach Kubalonki w asyście Mikołaja Michałka i Przemysława Zawady - młodych i utytułowanych zawodników lokalnego klubu MKS Istebna.

Podczas weekendowego spotkania zapadły ważne decyzje. Jedną z nich jest podział osób biorących udział w szkoleniu. Grono trenujących w ostatnim czasie znacząco się powiększyło, poziom uczestników szkolenia jest też różny i dla podniesienia efektywności zajęć, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy.

W związku z tym wyznaczono nowy kalendarz weekendowych konsultacji - osobny dla każdej z grup. Dzięki temu podczas zjazdów trener będzie miał możliwość skutecznego realizowania zadań na odpowiednim poziomie. Zawodnicy zyskają też bliższy kontakt z trenerem w trakcie konsultacji.

Nowością w programie treningowym są także zaplanowane tygodniowe zgrupowania zagraniczne. Jedno z nich odbędzie się jeszcze w lecie najprawdopodobniej w Czechach. Drugie - to wspólny wyjazd jeszcze przed sezonem na pierwszy śnieg - zapewne w Alpy.

Ważnym punktem przygotowań do zimy mają być też letnie starty teamu nabiegowkach.pl w cyklu zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics rozpoczynających się już w lipcu w Czechach. Konsultacje były okazją do omówienia szczegółów, jak też przetestowania sprzętu startowego.

Wierzymy, że te innowacje w działaniu teamu nabiegowkach.pl, a zwłaszcza unikatowy w skali naszego kraju, program całorocznego treningu narciarskiego, przeznaczonego dla ambitnych amatorów sprawią, że wyniki naszych zawodników będą w zimie jeszcze lepsze.

Poniżej galeria zdjęć z majowych konsultacji w Istebnej.

Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas