Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Kolejny weekend i kolejne nartorolkowe starty teamu nabiegowkach.pl

W drugi weekend września zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali na nartorolkach po polskiej i czeskiej stronie Karkonoszy. Mamy sukcesy w Mistrzostwach Polski PZN w biegach na nartorolkach, jak też kolejne punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Silvini Skiroll Classics, gdzie utrzymaliśmy trzecią pozycję drużynowo.

Mistrzostwa Polski na nartorolkach

Przez cały weekend 10 i 11 września w Jeleniej Górze odbywały się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. Zawody organizowane głównie dla zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Narciarskim, przede wszystkim młodzieży. Organizatorzy pomyśleli na szczęście także o kategorii dla zawodników bez licencji.

W sobotę na torze nartorolkowym w Sobieszowie odbywały się konkurencje techniką dowolną ze startu indywidualnego. W niedzielę zmagano się w biegu pod górę na pobliskiej drodze z Podzamcza do Zachełmia.

Team nabiegowkach.pl był reprezentowany na tej imprezie przez dwóch sportowców: Roberta Romanowicza i Józefa Michałka, trenera który tym razem wcielił się w rolę zawodnika. Robert Romanowicz startował tylko w sobotnim biegu, gdzie w klasyfikacji amatorów na dystansie 10 km zajął 9. miejsce. Józef Michałek w tym samym biegu uplasował się o jedno miejsce wyżej. W niedzielę w biegu techniką klasyczną trener popisał się bardzo dobrą dyspozycją i wywalczył trzecią pozycję ulegając zaledwie niewiele ponad minutę zwycięzcy Łukaszowi Bronowickiemu. Brawa dla trenera!

Cieszymy się także z doskonałych wyników Elizy Ruckiej z MKS Istebna, która w tym roku biega w barwach teamu nabiegowkach.pl w czeskim cyklu zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics. Eliza w kategorii Juniorka B zdobyła podwójne Wicemistrzostwo Polski uzyskując drugie miejsca zarówno w biegach techniką dowolną, jak też klasyczną. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza teamowa koleżanka uzyskała lepszy czas w biegu "klasykiem" niż wszystkie zawodniczki ze starszej grupy Juniorka A, ulegając jedynie Monice Skinder startującej w tej samej kategorii wiekowej i najlepszej seniorce. Gratulacje!

Wyniki wszystkich startujących w Mistrzostwach Polski PZN na nartorolkach w 2016 roku do sprawdzenia w portalu nartorolki.pl.

IV tura Silvini Skiroll Classics

W tym samym czasie po czeskiej stronie gór odbywały się kolejne biegi cyklu Silvini Skiroll Classics. W dwóch biegach pod górę wystartowała szóstka naszych zawodników. Zdjęcia z tego wyjazdu prezentujemy na facebookowym fan page teamu nabiegowkach.pl.

Černá Hora, 10.09.2016

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl pokonywali w sobotnie popołudnie uphill o długości 12 km i przewyższeniu 650 m. Startowali z miejscowości Čista i wbiegali na Czarną Górę. Największym przeciwnikiem okazał się afrykański upał, który na odsłoniętej asfaltowej trasie dał się we znaki wszystkim startującym.

Najlepszy czas wśród Polaków zanotował Władek Olszowski zajmując dobre 12. miejsce. Niestety w ten weekend zabrakło naszych najmocniejszych "seniorów" - nieobecnych Marka Tokarczyka i Jacka Mederskiego - którzy dotąd zwyciężali w kategorii pięćdziesięciolatków. Za to miłą niespodzianką było wyodrębnienie kobiecej kategorii 40+, w której pierwsze miejsce zajęła zawodniczka teamu Alicja Rolska.

Mężczyźni (do 50 lat):

 • Władysław Olszowski - 12. miejsce
 • Robert Dudziński - 18. miejsce
 • Sylwester Tomaszewicz - 19. miejsce

Kobiety:

 • Alicja Rolska - 6. miejsce, 1. w K40+
 • Joanna Kujawska - 7. miejsce

Krkonošský čtvrtmaratón, 11.09.2016

W niedzielę do pokonania było ponad 10 km i 500 m przewyższenia w ramach uphillu ze Szpindlerowego Młyna na Przełęcz Karkonoską. Startowało 70 osób w kilku kategoriach, w tym sześcioro rezprezentantów teamu nabiegowkach.pl. Najlepsze miejsce zajęła Kasia Witek, która była 7. wśród kobiet.

Mężczyźni (do 50 lat):

 • Władysław Olszowski - 26. miejsce
 • Robert Dudziński - 33. miejsce
 • Sylwester Tomaszewicz - 36. miejsce

Kobiety:

 • Katarzyna Witek - 7. miejsce
 • Alicja Rolska - 13. miejsce
 • Joanna Kujawska - 14. miejsce

Przeczytaj więcej w relacji z 7. i 8. zawodów tegorocznego SSC.

Dzięki wzorowej postawie niektórych sportowców teamu nabiegowkach.pl, którzy wykazali się wielką determinacją i poczuciem odpowiedzialności, aby przyjechać na zawody i reprezentować drużynę, udało nam się utrzymać medalową pozycję w "generalce".

Po ośmiu biegach z zaplanowanych dziesięciu, team nabiegowkach.pl I jest na trzecim miejscu w drużynowej klasyfikacji generalnej z 2855 punktami. Pierwsze miejsce zajmuje Atlas Craft Team z 5220 punktami, a drugie Silvini Madshus Team - 4160 punktów. Wypracowaliśmy przewagę 1570 punktów do czwartego Sun Sport Brno i mamy bardzo dużą szansę na utrzymanie miejsca na podium do końca cyklu. Nasza druga drużyna team nabiegowkach.pl II zajmuje 7 miejsce na 9 zgłoszonych do rywalizacji teamów.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas