Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Mamy Mistrzów Polski - pełen sukcesów weekend teamu nabiegowkach.pl

Na starcie Biegu Podhalańskiego

W drugi weekend lutego 2019 zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali w pięciu różnych imprezach, w tym Mistrzostwach Polski PZN amatorów w biegach narciarskich, gdzie zdobyli tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie. Były także inne zwycięstwa i sukcesy. Przeczytaj...

X Bieg Podhalański / 9 lutego

Najważniejszą imprezą weekendu, w której startowała największa grupa zawodników teamu nabiegowkach.pl był X Bieg Podhalański, który odbył się w sobotę 9 lutego w Nowym Targu. Ścigano się techniką klasyczną na dystansach: 30 km, 15 km i 6 km. Średni dystans był równocześnie Mistrzostwami Polski amatorów i tę konkurencję wybrało najwięcej z naszych zawodników. Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z X Biegu Podhalańskiego.

Gorące brawa za tytuły Mistrzów Polski w biegach narciarskich amatorów dla Agaty Szlachetki (kategoria K2), Piotra Michałka (kategoria M4) i Edwarda Muchy (kategoria M5). Gratulacje składamy też na ręce Martyny Wiśniowskiej (K2) i Kamila Kaczyńskiego (M1) za srebrne medale z mistrzostw.

Choć tytuły mistrzowskie rozdawane są tylko w kategoriach wiekowych co 10 lat, w Biegu Podhalańskim prowadzona była też klasyfikacja open na trzech dystansach. Tu także jest się czym pochwalić.

Na dystansie 30 km mieliśmy tylko jednego zawodnika - Grześka Legierskiego - który zajął 6. miejsce open i 3. w kategorii wiekowej. Grzesiek był najszybszym zawodnikiem bez licencji związkowej na tym dystansie. Brawa.

W biegu na 15 km na 4. miejscu do mety dotarł Piotrek Michałek. Był też drugim amatorem na mecie. Wśród pań najwyżej spośród naszych zawodników uplasowała się Agata Szlachetka - 6. miejsce. Gratulacje.

Musimy też wyróżnić Andrzeja Mojeścika, który wygrał bieg na 6 km. Andrzej był naszym jedynym reprezentantem na tym dystansie.

Zobacz galerię zdjęć naszych sportowców z X Biegu Podhalańskiego.

Wyniki wszystkich reprezentantów teamu nabiegowkach.pl

15 km CT - Mistrzostwa Polski Amatorów (MPA)

30 km CT

• Grzegorz Legierski - 6. open, 3. w kat wiek.

6 km CT

• Andrzej Mojeścik - 1. open

Jizerská padesátka / 8-10 lutego

Nasi zawodnicy startowali w najważniejszej czeskiej imprezie - biegach Izerskiej Pięćdziesiątki. W piątek 8 lutego w Bedřichovskiej 30 techniką dowolną na dystansie 30 km udział wziął Rafał Koryciński zajmując wysokie 26. miejsce open i 4. w kategorii wiekowej. Warto podkreślić, że w Czechach biegi techniką dowolną są na bardzo wysokim poziomie, więc ten wynik należy uznać za bardzo dobry.

W niedzielę w biegu głównym na 50 km klasykiem wzięło udział trzech naszych reprezentantów, uzyskując dobre czasy:

• Paweł Kotlarz - 03:09:43
  • Paweł Kafarski - 3:19:43
  • Tomasz Karoń - 03:39:58

Memoriał Staszka Bodzka, Opawa - 9 lutego

W sobotę 9 lutego w Opawie na Dolnym Śląsku w Memoriale Staszka Bodzka na dystansie 8 km dowolną techniką wystartowało dwóch naszych zawodników. Wojtek Majka zajął 3. miejsce w rywalizacji dzieci, a Roman Majka 8. open w kategorii dorosłych zawodników.

XII Puchar Magurki / 10 lutego

W Pucharze Magurki w Beskidzie Małym w niedzielę 10 lutego na dystansie 10 km klasykiem wystartowało trzech naszych zawodników. Piotrek Michałek zrewanżował się rywalom za czwarte miejsce w sobotę i pewnie wygrał niedzielny bieg. Grzesiek Legierski zajął 4. miejsce i 2. w kategorii wiekowej, a Andrzej Mojeścik był 6. open i 3. w kategorii. Gratulujemy kolegom.

Kto nie startował w niedzielę, ten potrenował

W drodze powrotnej z Nowego Targu kilkoro naszych sportowców zatrzymało się na Kubalonce, gdzie wzięli udział w treningu technicznym techniką łyżwową. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego spotkania z Magdaleną Gwizdoń - reprezentantką Polski w biathlonie, która przykazała trenerowi Józefowi, by ostro przegonił swoich podopiecznych. Tak też się stało, po efektywnym treningu wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.