Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Mistrzowskie tytuły i medale na nartorolkach dla teamu nabiegowkach.pl

W drugi weekend września 2017 roku sportowcy z teamu nabiegowkach.pl startowali na nartorolkach w Czechach, Mistrzostwach Warszawy i Mistrzostwach Polski PZN wielokrotnie stając na podium. Gwiazdą weekendu zostaje dla nas Martyna Wiśniowska, która może pochwalić się kompletem medali.

Zawody odbywały się w sobotę 9 września - Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach w ramach Rolkowiska na Rolkostradzie w Wesołej (więcej o tych zawodach) i Efisan Skiroll Classics w Czechach oraz w sobotę i niedzielę, 9 i 10 września - Mistrzostwa Polski PZN na nartorolkach w Jeleniej Górze (więcej o tej imprezie).

Nasz podziw wzbudziła Martyna Wiśniowska, która wykazała się dużym poświęceniem jadąc z Istebnej do Warszawy na sobotnie zawody, a potem od razu do Jeleniej Góry na niedzielne mistrzostwa. Martyna w ciągu weekendu zdobyła komplet medali: złoto Mistrzostw Polski Amatorów w technice klasycznej, srebro wywalczone w Mistrzostwach Warszawy w sprintach klasykiem oraz brąz za sprinty dowolną techniką. Brawo!

Dwa zwycięstwa na swoje konto zapisuje Kasia Witek, która w Mistrzostwach Warszawy triumfowała w klasyku i na kołach pompowanych. Warto podkreślić, że występowała tam również w roli gospodyni imprezy i jednej z jej głównych organizatorek.

Podwójne podium także dla Jacka Mederskiego, za trzecie miejsce w weteranach podczas kolejnego etapu czeskiego cyklu Efisan Skiroll Classics (w sobotnim biegu pod górę na Černą Horę, na dystansie 12 km z przewyższeniem 650 m) oraz brązowy medal Mistrzostw Polski PZN Amatorów biegach techniką klasyczną w Jeleniej Górze.

Poza tym na podium w różnych imprezach tego weekendu stawali jeszcze: Marek Chłopek - aktualny Mistrz Warszawy w Sprintach techniką klasyczną, Józef Michałek, Joanna Kujawska i Alicja Rolska.

Rolkowisko i II Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na Nartorolkach

Świetną dyspozycją w sobotę wykazał się Marek Chłopek, który wygrał rywalizację techniką klasyczną. Marek, który w okresie letnim bierze udział także w wyścigach smoczych łodzi, przyznał, że krótki dystans biegu był dla niego idealny. W smoczych łodziach wysiłek jest podobnie krótki, także liczy się ogromna siła. Gratulujemy zwycięstwa.

Trener Józef Michałek dał z siebie wszystko, nie odpuścił swojemu podopiecznemu, niemniej jednak musiał oddać pierwszeństwo Markowi i zadowolić się srebrnym medalem i tytułem Wicemistrza Warszawy. To także sukces. Gratulacje!

Cieszy nas również doskonała dyspozycja zawodniczek teamu nabiegowkach.pl. W konkurencji kobiet w biegach klasycznych całe podium dla naszych pań. Brawa!

Poniżej wyniki wszystkich startujących w Rolkowisku.

Kobiety techniką klasyczną:

 • Katarzyna Witek - 1. miejsce
 • Martyna Wiśniowska - 2. miejsce
 • Joanna Kujawska - 3. miejsce

Mężczyźni techniką klasyczną:

 • Marek Chłopek - 1. miejsce
 • Józef Michałek - 2. miejsce
 • Robert Taperek - 5. Miejsce

Kobiety techniką dowolną:

 • Martyna Wiśniowska - 3. miejsce
 • Joanna Kujawska - 11. miejsce

Mężczyźni techniką dowolną:

 • Józef Michałek - 4. miejsce
 • Michał Musielak - 6. miejsce
 • Robert Taperek - 12. miejsce
 • Marek Chłopek - 13. miejsce

Koła pompowane:

 • Katarzyna Witek - 1. miejsce wśród kobiet i 3. w open

W innych biegach rozegranych w ramach Rolkowiska Joanna Kujawska zajęła drugie miejsce w wyścigach na hulajnogach, przegrywając 3 sekundy ze swoją córką Olą, a Michał Musielak był trzeci startując na rolkach szybkich.

Więcej zdjęć naszych zawodników z Rolkowiska w galerii na facebooku.

Efisan Skiroll Classics i uphill Černá Hora

W sobotnim biegu czeskiego cyklu wystartował jedynie Jacek Mederski, walczący o punkty w klasyfikacji generalnej i miejsce na podium w kategorii weteranów. Tym razem Jacek miał pecha, zjechał z trasy na źle oznakowanym zakręcie i musiał nadrabiać stratę do rywali. Ostatecznie był trzeci w kategorii weteranów i 23. open.

Mistrzostwa Polski PZN na Nartorolkach

Choć Mistrzostwa Polski PZN na nartorolkach odbywały się przez oba dni weekendu - w sobotę startowano techniką dowolną, a w niedzielę klasyczną - nasi zawodnicy wzięli udział tylko w zmaganiach drugiego dnia. Znów pojawiły się sukcesy i to dosłownie na wagę metali kolorowych.

Nasi zawodnicy ścigali się w kategoriach amatorów, czyli sportowców bez licencji PZN. Najlepszy wynik odniosła Martyna Wiśniowska, która zwyciężyła w rywalizacji kobiet. Druga nasza zawodniczka Alicja Rolska do końca podbiegu dotrzymywała kroku koleżance z drużyny lecz strata na kilkusetmetrowym zjeździe tuż przed metą nie pozwoliła jej już nawiązać walki o zwycięstwo, cieszyła się jednak ze srebrnego medalu. Trzeci stopień podium i brązowy medal wywalczył Jacek Mederski.

Wyniki startujących w Mistrzostwach Polski techniką klasyczną

Kobiety:

 • Martyna Wiśniowska - 1. miejsce
 • Alicja Rolska - 2. miejsce

Mężczyźni

 • Jacek Mederski - 3. miejsce
 • Michał Rolski - 8. miejsce

Zdjęcia sportowców z teamu nabiegowkach.pl z niedzielnych Mistrzostw Polski w galeriach na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (1)
SQU4D4K
SQU4D4K Brawa dla wszystkich. :)
12.09.2017, 08:50
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas