Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Na zakończenie sezonu team nabiegowkach.pl startował we wszystkich biegach w Polsce

Marek Chłopek
W drugi weekend marca 2017 roku w Polsce odbywały się ostatnie już w tym sezonie otwarte zawody w biegach narciarskich - maraton narciarski SGB Ultrabiel na 60 km, 30 km i 15 km oraz Uphill Turbacz. Team nabiegowkach.pl miał swoich reprezentantów we wszystkich tych zawodach. Wszędzie też odnieśliśmy sukcesy.

Uphill na Turbacz

W polskim kalendarzu biegów narciarskich, niemal w ostatniej chwili pojawiła się nowa impreza - I bieg narciarski Obidowa-Turbacz. W uphillu, który odbył się w sobotę 11 marca w Gorcach, wystartował jeden nasz przedstawiciel - Andrzej Mojeścik. Bieg na dystansie 11 km z przewyższeniem 500 m techniką klasyczną przyciągnął około 100 narciarzy. W zawodach rywalizowali zawodnicy klubowi, w tym z polskiej kadry biegów narciarskich (kategoria profi), jak też amatorzy (kategoria open). Andrzej Mojeścik wygrał zawody w klasyfikacji open, uzyskując czwarty czas wśród wszystkich startujących tego dnia mężczyzn. Gratulacje!

SGB Ultrabiel

Maraton narciarski Ultrabiel z najdłuższym biegiem w Polsce na dystansie 60 km i biegami towarzyszącymi na 30 km i 15 km (wszystkie techniką klasyczną) to najbliżej związana z teamem nabiegowkach.pl impreza. Dlaczego? Ponieważ wydarzenie powołali do życia i organizują stali członkowie drużyny portalu nabiegowkach.pl: Marek Tokarczyk, Alicja Rolska i Michał Rolski. Od wielu tygodni zaangażowani byli w przygotowanie zawodów. Więcej o biegu przeczytasz w relacji z SGB Ultrabiel 2017.

Wielką pomoc przy organizacji otrzymaliśmy od zawodników teamowych: przede wszystkim Sylwestra Tomaszewicza - kierownika trasy, który przemierzył na nartach wiele kilometrów, by zaplanować jej przebieg i zabezpieczenie. Duże wsparcie dostaliśmy od Jagody Grynkiewicz i Asi Rączki pracujących w biurze zawodów. Głównym fotografem imprezy był teamowicz Marek Chłopek, którego profesjonalne zdjęcia można podziwiać w galeriach z biegu. Zawodników docierających do mety witały, wręczając medale, dzieci członków naszej drużyny: Basia, Zosia, Julka i Marcin.

W biegach SGB Ultrabiel wzięła udział pokaźna grupa reprezentantów teamu nabiegowkach.pl. Co więcej po raz pierwszy w tym sezonie na start zdecydował się nasz trener Józef Michałek i to od razu ze sporym sukcesem.

W biegu głównym na 60 km w klasyfikacji open najwyżej uplasował się Rafał Koryciński zajmując 7. miejsce open. A medalowy sukces odniosła Jadwiga Tokarczyk, która zajęła 2. miejsce wśród wszystkich pań. Gratulujemy!

Dużą popularnością wśród naszych zawodników cieszył się dystans 30 km. Te zawody wygrał Piotr Michałek, a z trzecim czasem bieg ukończył Grzesiek Legierski. Tuż za podium, na czwartym miejscu Władek Olszowski. W klasyfikacji płci pięknej drugie miejsce dla Patrycji Balińskiej-Seweryn, a czwarte dla Agaty Tomaszewicz. Czapki z głów!

W biegu na 15 km także sukcesy. Tę rywalizację wygrał Janek Łacek, a trener Józek Michałek ukończył bieg na 4. pozycji. Druga i trzecia lokata w wyścigu kobiecym dla naszych zawodniczek, odpowiednio Asi Kujawskiej i Martyny Michałek. Brawa!

Agata i Sylwester Tomaszewiczowie chyba niedługo przejdą na zawodowstwo. Podobnie jak na Biegu Piastów jako leśnicy, tym razem odebrali nagrody pieniężne jako najszybsi mieszkańcy Stronia Śląskiego na dystansie 30 km.

Na nasze konto zapisujemy także sukcesy wśród wyższego personelu medycznego, dla którego była prowadzona klasyfikacja na 30 km. Aleksander Korzeniowski - pomysłodawca tej kategorii i sponsor statuetek - zajął drugie miejsce wśród medyków, a Robert Sanchez-Tarnawiecki trzecie.