Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

O startach teamu nabiegowkach.pl w ostatni weekend lutego 2016 roku

Zawodniczki teamu nabiegowkach.pl po starcie w Biegu Piastów 15 km CT

W ostatnich dniach lutego zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali w zawodach w różnych miejscach Polski, a nawet na Słowacji. Choć nie zajmowali czołowych miejsc, wykazali się doskonałą formą i poziomem sportowym w porównaniu z zawodnikami, z którymi rywalizowali w tych dniach.

Sobota 27.02.2016

Nasi sportowcy startowali w Jakuszycach w pierwszym biegu zaliczanym do 40. Biegu Piastów na 10 km techniką klasyczną, jak też w jednych z ciekawszych i lepiej wypromowanych zawodów w naszym kraju - Red Bull Bieg Zbójników w Białce Tatrzańskiej dowolną techniką na dystansie 8 km.

Jakuszyce 10 km CT (Rodzinna Dziesiątka)

W sobotę na bieg otwierający tegoroczny Bieg Piastów dotarło jedynie dwoje naszych. Marta Szałacińska stanęła na podium w gronie nagrodzonych dziesięciu najszybszych zawodniczek.

• Marta Szałacińska - 8. wśród kobiet, 4. K30
  • Krzysztof Grabowski -  50. open, 12. M50

Bieg Zbójników 8 km F

To był najsilniej obsadzony bieg przez naszych zawodników w ten weekend. Zarówno pod względem poziomu, jak też liczebności zawodników spod znaku teamu nabiegowkach.pl. Bieg ten ogólnie cieszył się bardzo dobrą obsadą. W zawodach na trudnej trasie wzięło udział ponad 100 uczestników. Czołowe pozycje zajęli zawodnicy wyczynowi, także biegacze z polskich kadr w biegach narciarskich i biathlonu. Niemniej jednak sportowcy z naszej portalowej drużyny zajęli najlepsze miejsca wśród amatorów.

• Aleksander Korzeniowski - 54.

Relację Aleksandra z Biegu Zbójników przeczytacie w artykule Jak zostalem biegówkowym zbojnikiem czyli relacja z III Red Bull Bieg Zbojnikow.

Niedziela 28.02.2016

W ostatnią niedzielę lutego zawodnicy teamowi startowali w Jakuszycach w drugim biegu 40. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tym razem ścigano się na 15 km techniką klasyczną. Najlepiej wypadły panie. Choć wystartowały tylko dwie nasze zawodniczki, obie znalazły się w pierwszej dziesiątce i odebrały nagrody na podium.

Nasza "delegacja" teamowa udała się też do Szczyrbskiego Jeziora (Štrbské Pleso) na Słowacji, aby wziąć udział w otwartym biegu dowolną techniką na dystansie 5 km, w którym ścigali się zarówno zawodnicy wyczynowi, jak też amatorzy. Grzesiek Legierski i Janek Łacek pokonali tam m.in. przedstawiciela gospodarzy - Pavola Hurajta - biathlonistę, który jeszcze na IO w Soczi zajmował miejsca w trzydziestce, a cztery lata wcześniej w Vancouver był 5. i 7, natomiast w niedzielnych zawodach zajął 15. miejsce.