Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Pełen sukcesów startowy weekend teamu nabiegowkach.pl na koniec lutego

W ostatni weekend lutego na trasach Kubalonki odbyły się dwa biegi narciarskie. W sobotę rywalizowano w ramach Biegu o Istebniański Bruclik, w niedzielę w debiutującej imprezie Pucharze Wisły. W ten sam weekend ścigano się także w Biegu Hetmańskim w Tomaszowie Lubelskim. Wszystkie zawody zaliczane były do Pucharu Polski Amatorów, a zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zajmowali w nich dobre miejsca.

46. Międzynarodowy Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik"

Sobotni "Bruclik" to najstarsze otwarte zawody na nartach biegowych w Polsce. Bieg jest organizowany przez gminę Istebna na trasach Kubalonki. Zawodnicy mieli rywalizować na dystansach 5 km - kobiety i starsze roczniki mężczyzn oraz 15 km pozostali mężczyźni. Ze względu na odwilż trasę skrócono. Ostatecznie panie pobiegły na dystansie lekko przekraczającym 3 km, panowie pokonywali ponad 9 km.

Tradycyjnie zawodnicy teamu nabiegowkach.pl pokazali się z dobrej strony, zwłaszcza że dla wielu z nich Kubalonka to miejsce codziennych treningów. Zwycięstwa w kategoriach wiekowych odnieśli: Joanna Kujawska, Barbara Byrtus i Piotr Michałek. Na podium w kategoriach wiekowych stanęli także Jan Łacek i Grzegorz Legierski, którzy wraz z Piotrem Michałkiem obsadzili całe podium M50. Gratulujemy.

Bieg Narciarski o Puchar Wisły

W niedzielę, także na Kubalonce, gmina Wisła organizowała Bieg Narciarski o Puchar Wisły. Ze względu na pogarszające się warunki trasa została skrócona i choć przypominała tę z soboty, była od niej trochę łatwiejsza. Ścigano się na pętli o długości około 2,5 km na dystansach 5 km, 7,5 km oraz 10 km.

Dobrze spisali się nasi reprezentanci Kamil Krzywicki i Leszek Małyjurek, którzy w biegu na 7,5 km zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsca open. Tuż za nimi na 4. pozycji został sklasyfikowany Michał Rolski. W biegu pań na 7,5 km Joanna Kujawska zajęła 5. miejsce i 1. w kategorii wiekowej. Na dystansie 10 km bardzo dobrze pobiegł Grzesiek Legierski, który zajął 4. miejsce. Na 7. pozycji został sklasyfikowany Jan Łacek. Koledzy obsadzili też dwa pierwsze miejsca w kategorii wiekowej.