Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pięć złot i pięć sreber to bilans największych sukcesów teamu nabiegowkach.pl w pierwszy weekend lutego

Oprócz najwyższych miejsc na podium w klasyfikacjach open zawodów w biegach narciarskich, które odbyły się w weekend 4 i 5 lutego 2017, na konta zawodników teamu nabiegowkach.pl idzie też niezliczona liczba zwycięstw w kategoriach wiekowych. Team nabiegowkach.pl po raz kolejny startował w różnych miejscach Polski i znowu odnosił tam sukcesy.

W sobotę i niedzielę, dzień po dniu na najwyższych stopniach podium stawali Piotr Michałek i Jan Łacek. Dwukrotnie drugie miejsca zdobywali też Grzegorz Legierski i Władysław Olszowski.

IX Bieg Podhalański w Nowym Targu

W drugim po Biegu Piastów największym polskim biegu narciarskim w sobotę 4 lutego na wszystkich dystansach wystartowało łącznie 10 zawodników reprezentujących team nabiegowkach.pl. Bieg odbywał się na płaskich trasach wokół lotniska w Nowym Targu. Ze względu na odwilż warunki na trasie były trudne. Gęsta mgła stanowiła dodatkową przeszkodę, z jaką przyszło zmierzyć się uczestnikom. Więcej o IX Biegu Podhalańskim przeczytasz w osobnej relacji z tej imprezy.

Piotrek Michałek po raz kolejny udowodnił, że jest w bardzo ścisłej czołówce najlepszych polskich amatorów w biegach narciarskich. Zdecydowanie wygrał zaliczany do Pucharu Polski PZN amatorów bieg klasykiem na 15 km. Ze swojego biegu zadowolony jest także Grzegorz Legierski, który na tym samym dystansie pierwszeństwa udzielił tylko teamowemu koledze - Piotrowi - a sam zajął drugie miejsce. Trzeci na mecie - młody słowacki zawodnik - przybiegł dopiero ponad 1,5 minuty za Grześkiem.

Piotr Michałek

Bieg ten to także sukcesy naszych zawodników w kategoriach wiekowych. Poniżej wyniki wszystkich startujących.

18 km CT

 • Marek Tokarczyk - 14. open, 2. M50
 • Jakub Kurowski - 15. open, 2. M30
 • Patrycja Balińska-Seweryn - 9. wśród kobiet, 3. K40

Najdłuższy dystans Biegu Podhalańskiego miał wynosić 30 km. Niemal w ostatniej chwili organizatorzy skrócili go do 18 km ze względu na bardzo małą pokrywę śnieżną.

Marek Tokarczyk

15 km CT

 • Piotr Michałek - 1. open, 1. M50
 • Grzegorz Legierski - 2. open, 1. M40
 • Michał Rolski - 25. open, 8. M40
 • Robert Taperek - 41. open, 9. w M30
 • Alicja Rolska - 10. wśród kobiet, 4. K40
 • Joanna Kujawska - 12. wśród kobiet, 3. K30
 • Dariusz Sroka - 139. open, 28. M40

Bieg Podhalański dla Asi Kujawskiej był pierwszym startem po kontuzji odniesionej na Pucharze Kościeliska w grudniu 2016 roku. W sobotę pobiegła w ortezie na kolanie. Brawa za bojowe podejście!

5 km CT

 • Joanna Rączka - 9. wśród kobiet, 1. w K50

Asi Rączce należą się wielkie brawa. W biegu na 5 km była drugą amatorką. Wyprzedziła ponad 100 kobiet i prawie 90 mężczyzn. Trener Józef Michałek był niezwykle dumny z wyniku Joanny. - Czuję, że roczna praca włożona w trening i ćwiczenia przyniosła efekty - podsumowała start nasza koleżanka.

X Puchar Magurki - Wilkowice

W sobotę 4 lutego w Beskidzie Małym na Magurce Wilkowickiej odbył się bieg techniką klasyczną na dystansie 10 km. Uczestnicy rywalizowali na trudnych trasach o ukształtowaniu podobnym do tras na Kubalonce. Do pokonania były trzy pętle po 3,5 km. Zawody pewnie wygrał Janek Łacek. Z półminutową stratą na drugiej pozycji uplasował się Władek Olszowski. Koledzy musieli poczekać na mecie na trzeciego zawodnika aż dwie i pół minuty. Brawo, jest moc! W zawodach wziął udział też Łukasz Partyka zajmując 19. miejsce open i 1. wśród dwudziestolatków. Gratulacje.

Janek-i-Wladek

Po południu odbyły się sprinty klasykiem na dystansie 1600 m, trasie krótkiej lecz z dużym podbiegiem. Tę konkurencję wygrał Władek Olszowski. Czyli kolejne złoto idzie na konto naszego zawodnika i teamu.

XII Bieg Narciarski Sasinów

W sobotę na Wzgórzach Dylewskich odbył się Bieg Sasinów. Zawodnicy rywalizowali techniką klasyczną na dystansach 5 km i 10 km. Swój pierwszy prawdziwy sukces w tej imprezie świętuje Kamil Kaczyński, który stanął na drugim stopniu podium w klasyfikacji open biegu na 5 km. Cieszymy się wraz z Kamilem. Wspomnijmy tylko, że nasz zawodnik uprawia biegi narciarskie zaledwie od roku i od początku związany jest blisko z nami. Pierwsze kroki na nartach stawiał w 2016 roku na Obozach nabiegowkach.pl, później rozpoczął całoroczne szkolenie przy teamie nabiegowkach.pl. Jak widać z efektem.

Kamil Kaczyński

W biegu na 10 km, obsadzonym także przez zawodników wyczynowych, dobrą dyspozycją wykazał się Rafał Koryciński zajmując 6. miejsce open i 1. miejsce wśród czterdziestolatków.

42. Bieg o Istebniański Bruclik - Kubalonka

Niedzielny bieg w Istebnej na Kubalonce to powtórka z sobotnich zawodów w Nowym Targu. Znów dwa pierwsze miejsca i w tej samej kolejności dla naszych reprezentantów. Ponownie "Pieter" i "Grzecho" osiągnęli dużą przewagę nad rywalami. O szczegółach zawodów przeczytasz w obszernej relacji

Bieg na 10 km klasykiem wygrał Piotr Michałek. Na drugiej pozycji do mety dobiegł Grzegorz Legierski. Obaj stanęli na pierwszych miejscach podium w kategoriach wiekowych, w których odbywała się dekoracja. W tym samym biegu startował jeszcze Michał Rolski, który ukończył rywalizację na 6. pozycji pośród czterdziestolatków.

Piotr Michałek

Wśród pań w rywalizacji na 5 km klasykiem najwyżej uplasowała się Barbara Byrtus. Szybsze od niej były tylko trzy młode zawodniczki z lokalnych klubów. Basia zwyciężyła też konkurencję wśród kobiet w wieku powyżej 35 lat. Doskonale spisała się także Magdalena Wuwer wygrywając klasyfikację pań w wieku od 26 do 35 lat. W zawodach tych udział wzięła również Joanna Rączka zajmując 13. pozycję w kategorii K36+. Gratulacje dla naszych zawodniczek.

49. Rajd Chłopski w Zwardoniu

W niedzielnym biegu Beskidy bez Granic na dystansie 20 km (a dokładnie trzy kółka po 7 km), organizowanym w ramach Rajdu Chłopskiego dowolną techniką wystartowało dwóch naszych reprezentantów, którzy powtórzyli sobotni sukces. Bieg wygrał Janek Łacek. "Jano" to wielokrotny zwycięzca tej imprezy. Cieszymy się, że po raz kolejny nie było na niego mocnych. Na drugim miejscu uplasował się Władek Olszowski. Brawa dla Władka, który preferuje technikę klasyczną, a mimo to startując łyżwą osiągnął taki wynik. - Warunki ciężkie, było miękko, trasa słabo ubita. Szczególnie na pierwszym okrążeniu, później uczestnicy ubili trasę, było łatwiej. Janek od początku prowadził, wypracował sobie przewagę, którą utrzymał do końca - relacjonuje Władek. - Na trasie założony był tor do klasyka, większość trasy przepchałem jadąc w tym torze. Na niektórych odcinkach, gdzie to było korzystne, biegłem łyżwą - opowiada Władek, który na mecie stracił do Janka 45 sekund.

Józef Michałek

- W biegach narciarskich ponad połowa sukcesu to dobry sprzęt - powtarza zawsze trener teamu nabiegowkach.pl Józef Michałek. Sprzęt to także serwis i smarowanie. Jak zwykle w ten intensywny weekend zawodnicy z naszej drużyny mogli liczyć na trenera, jego serwis, porady i wsparcie na trasie. Przygotowania nart mogli nam pozazdrościć nawet zawodnicy z dużych klubów. Dziękujemy.

Obszerną galerię zdjęć z weekendowych startów, a w szczególności z Nowego Targu i Kubalonki, znajdziesz na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas