Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pierwsze zagraniczne zgrupowanie teamu nabiegowkach.pl przeszło do historii

Piękniejsza część uczestników zgrupowania gotowa do treningu

Piękniejsza część uczestników zgrupowania gotowa do treningu
Pod koniec września 2015 roku grupa sportowców trenujących w teamie nabiegowkach.pl spędziła tydzień w czeskim Jabloncu nad Nisou. Tam pod opieką trenera Józefa Michałka uczestnicy zgrupowania przeszli zaawansowany, głównie techniczny trening narciarski. Efekty mamy nadzieję zobaczyć już najbliższej zimy.

Biegacze narciarscy trenujący w całorocznym programie szkoleniowym przy teamie nabiegowkach.pl po raz pierwszy w historii udali się na tygodniowe zgrupowanie sportowe za granicę. Wybór padł na Jablonec nad Nisou ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę. Termin, 20-27 września 2015 roku, umożliwiał połączenie obozu ze startem w Mistrzostwach Czech w biegach na nartorolkach, które odbywały się w ostatni weekend września w położonym zaledwie kilkanaście kilometrów dalej Libercu.

Nartorolkostrada w Jabloncu Dzięki kontaktom Józefa Michałka, trenera prowadzącego szkolenie, uczestnicy zakwaterowali się w pokojach gościnnych jabloneckiego klubu narciarskiego - Ski Klub Jablonec. Baza klubowa, zaprojektowana aby przyjmować przyjeżdżających na zgrupowania sportowców z czeskich klubów, doskonale przez cały tydzień służyła naszym zawodnikom.

Ośrodek udostępnia wieloosobowe pokoje w dobrym standardzie, doskonale wyposażoną kuchnię (włącznie z automatycznym ekspresem do kawy), siłownię zaopatrzoną w specjalistyczne przyrządy (w tym ergometr narciarski). Mikołaj Michałek prowadzi trening Wielkim atutem ośrodka jest położona przy budynkach klubowych trasa nartorolkowa o pętli blisko 2 km i ciekawym profilu, jak też mnóstwo ścieżek leśnych, które w zimie służą jako oświetlone trasy narciarskie, a w lecie są świetnym miejscem do imitacji, czy crossów.

Codzienne treningi, które odbywały się przed i po południu prowadził trener teamowy - Józef Michałek. W prowadzeniu zajęć pomagali mu dwaj juniorzy - Przemek Zawada i Mikołaj Michałek - zawodnicy uprawiający wyczynowo biegi narciarskie w klubie MKS Istebna. Zostali oni zaproszeni na to zgrupowanie przez uczestników, którzy w części sfinansowali ich pobyt. Młodzi sportowcy przez tydzień trenowali z grupą, realizując też dodatkowe zadania pod okiem trenera.

Tor nartorolkowy Vesec Liberec W programie zajęć najwięcej było nartorolek. Treningi odbywały się na klubowym, jabloneckim torze oraz na, należącej do najtrudniejszych w czeskiej republice, rolkostradzie na terenach narciarskich Vesec w Libercu. Uczestnicy zgrupowania mogli przećwiczyć wszystkie elementy biegu w złożonej konfiguracji terenowej. Jak się okazało, dla niektórych większym problemem było zjeżdżanie na nartorolkach, niż pokonywanie wymagających podbiegów. Po tygodniu intensywnych ćwiczeń, bariery zostały przełamane. Oprócz nartorolek w programie nie zabrakło imitacji, crossu z kijami, jak też siłowni.

Mikołaj Michałek w fankami Ostatni weekend zgrupowania minął pod znakiem rywalizacji. W sobotę grupa udała się do Liberca, gdzie na torze Vesec odbywały się zawody na nartorolkach dowolną techniką w ramach Mistrzostw Czech, w których startował jeden z uczestników - Mikołaj Michałek. Młody zawodnik w swojej kategorii wywalczył piątą lokatę. Więcej o sobotnich zawodach przeczytasz w portalu nartorolki.pl. Obozowicze mieli okazję nie tylko dopingować "swojego zawodnika", ale też bliżej poznać atmosferę zawodów wysokiej rangi. Na weekendowych biegach nie brakowało gwiazd narciarstwa biegowego, a obserwowanie ich techniki podczas rywalizacji dla wszystkich było dodatkową nauką.

Team nabiegowkach.pl z Lukasem Bauerem W niedzielę obok Liberca odbywały się zawody na nartorolkach techniką klasyczną zaliczane do Mistrzostw Czech oraz cyklu Silvini Skiroll Classics. Do pokonania dystans 12 km z przewyższeniem ponad 600 m i meta na Ještědzie - wygasłym wulkanie o wysokości 1012 m n.p.m. Udział w tych zawodach był zwieńczeniem tygodniowego, ostrego treningu. Wielką satysfakcję sprawiła wszystkim możliwość startu z Lukasem Bauerem, Martinem Jaksem, Stanislavem Rezacem, Dusanem Koziskiem, Maciejem Staręgą i Sylwią Jaśkowiec. Więcej o niedzielnym biegu pod górę przeczytasz w nartorolki.pl.

Przed sportowcami z teamu nabiegowkach.pl w tym roku jest jeszcze jedno zagraniczne zgrupowanie. Początek grudnia spędzą w Livigno we Włoszech, gdzie zaplanowano pierwsze w nadchodzącym sezonie intensywne treningi na śniegu.

Galerię zdjęć ze zgrupowania prezentujemy na facebookowym fan page teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas