Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pierwszy śnieżny trening teamu nabiegowkach.pl odbył się już w listopadzie

W trzecią sobotę listopada 2017 roku jedna trzecia zawodników teamu nabiegowkach.pl po raz pierwszy w tym sezonie trenowała na śniegu. Jednym z elementów listopadowych konsultacji były ćwiczenia na wyczynowej pętli sprinterskiej tras w Štrbskim Plesie na Słowacji. Niedzielę poświęcono na długie wybieganie na nartorolkach w Czechach.

Jeden weekend i zaliczone trzy kraje. Podczas listopadowego zjazdu i weekendowego spotkania w Istebnej uczestnicy całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl nie mogli narzekać na brak zajęć. Sobotę 18 listopada poświęcono na wyjazd na Słowację. Wyczynowe trasy Štrbskiego Plesa mają już sporą pokrywę sztucznego i naturalnego śniegu. Tam w ciągu dwóch sesji treningowych oddawano się przede wszystkim ćwiczeniom kroków łyżwowych.

W niedzielę w Istebnej spadł śnieg, było go za mało na bieganie na nartach, a za dużo na nartorolki. Dlatego trening został zorganizowany w Czechach na przedgórzu Beskidów. Uczestnicy szkolenia dostali od trenera zadanie pokonania około 30-40 km po średniej trudności pofałdowanych trasach. Po sobotnim bieganiu na nartach łyżwą wszyscy w niedzielę pokonali dystans klasykiem.

Choć sportowcy z teamu nabiegowkach.pl mają za sobą wiele miesięcy przygotowań do zimy, jednak nieprzywykłe do śniegu mięśnie, a do tego duża wysokość tras w Szczyrbskim Jeziorze (około 1400 m npm) spowodowały spore zmęczenie sobotnim treningiem. Długie, nartorolkowe wybieganie w niedzielę dla większości było niemal odpoczynkiem.

Zdjęcia z weekendowych zajęć można znaleźć na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl w galerii z soboty i osobnej z niedzieli.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas