Team nabiegowkach.pl

Podsumowanie wyników zawodników teamu nabiegowkach.pl w 46. Biegu Piastów

Grzegorz Legierski na 50 km

Grzegorz Legierski na 50 km Marcin Oliva Soto
Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl wystartowali 30 razy w trzech ostatnich biegach Festiwalu Narciarstwa Biegowego - 46. Biegu Piastów, które odbywały się w Jakuszycach od 4 do 6 marca 2022 roku. Trzech naszych sportowców zapracowało na medale w kategoriach wiekowych, a dodatkowo Grzegorz Legierski znalazł się w pierwszej dziesiątce królewskiego dystansu 50 km klasykiem.

W ostatnich trzech biegach Festiwalu Narciarstwa Biegowego - 46. Biegu Piastów - zaliczanych do ligi biegów długodystansowych Worldloppet sportowcy z teamu naszego portalu wystartowali w sumie 30 razy.

W piątek 4 marca rywalizowano na dystansie 30 km techniką dowolną. W tym biegu swoich sił spróbowała dwunastka naszych sportowców. Najwyższe miejsce w kategorii open zajął Janek Łacek (24.). Jedyną naszą reprezentantką była Asia Kujawska, która zapracowała na 29. miejsce wśród kobiet. Brawa dla Pawła Kafarskiego za drugie miejsce w kategorii wiekowej.

W sobotę 5 marca odbył się bieg główny na dystansie 50 km techniką klasyczną. Tu specjalne uznanie należy się Grześkowi Legierskiemu, który tradycyjnie po starcie miał awarię kija, tym razem odpadł mu talerzyk. Poszukiwanie nowego kija zabrało mu dużo czasu, kosztowało też wiele energii na pogoń za czołówką. Grzesiek na pierwszym punkcie pomiaru czasu był 55. i wykonał niesamowitą pracę na trasie, żeby dogonić równych sobie rywali. Nadrobił ogromną stratę i ostatecznie ukończył bieg na wysokim 10. miejscu open wygrywając też kategorię wiekową. Brawo!

Bieg na "pięćdziesiątkę" cieszył się najmniejszą frekwencją wśród naszych sportowców - wystartowało ich sześciu. Wielkiego pecha miał Alek Korzeniowski, który nie ukończył zawodów z powodu awarii narty. Połowa naszych reprezentantów - Grzesiek Legierski, Władek Olszowski i Paweł Kotlarz - ukończyła bieg w pierwszej setce. Brawa!

Ostatni dzień zmagań - niedziela 6 marca - to rywalizacja klasykiem na 25 km. Ten najliczniej obsadzony bieg cieszył się także największą frekwencją reprezentantów teamu nabiegowkach.pl - wystartowało 13. naszych zawodników. Najwyższą pozycję osiągnął Piotr Michałek (22. miejsce) zdobywając trzecie miejsce w kategorii wiekowej. Tuż za nim, na 23. pozycji, finiszował Kamil Krzywicki. Najszybsza z pań - Asia Kujawska - zajęła 17. miejsce. W pierwszej setce open bieg ukończyło siedmiu naszych zawodników.

Na dobre wyniki naszych reprezentantów składała się nie tylko dyspozycja samych sportowców, ale także tytaniczna praca przy nartach, jaką wykonał trener teamu nabiegowkach.pl Józef Michałek. Dziękujemy za tę pomoc.