Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Polacy nie dali Czechom szans na dwóch dystansach XIV Karlovskiej 50

Aż na dwóch z trzech dystansów jednego z ważniejszych czeskich maratonów narciarskich - Karlovskiej 50. - która odbywała się w sobotę 13 lutego 2016 roku, zwyciężyli Polacy z teamu nabiegowkach.pl. Piotr Michałek zdecydowanie wygrał Karlovską 25., a Jan Łacek nie dał szans rywalom w Karlovskiej 10. Na czołowych miejscach jeszcze dwóch naszych reprezentantów.

Karlovska 50. to maraton narciarski odbywający się w północno-wschodniej części Czech, na trasach położonych niedaleko Wielkich Karlowic. Impreza zaliczana jest do prestiżowego cyklu Ski Tour, w którym znajduje się m.in. Izerska 50. W ramach jej rozgrywane są zawody na 50 km, 25 km oraz 10 km, wszystkie techniką klasyczną.

W sobotę 13 lutego 2016 roku w czeskich Beskidach nie było warunków do przeprowadzenia zawodów na nominalnych dystansach. Bieg na 50 km został skrócony do 24 km, zawodnicy Karlovskiej 25. rywalizowali na 12,5 km. Tylko trasa biegu 10 km nie uległa zmianie, choć faktycznie zawodnicy pokonywali 11 km.

Przyzwyczailiśmy się, że na ważniejszych otwartych biegach masowych w Polsce, a szczególnie w Biegu Piastów, pierwsze miejsca zajmują zawodnicy spoza Polski, głównie Czesi. Tym razem dzięki zawodnikom z teamu nabiegowkach.pl, sytuacja się odwróciła.

Grzegorz Legierski

Grzegorz Legierski zajął 5. miejsce w Karlovskiej 25.

W Karlovskiej 25. wygrał Piotr Michałek, który ukończył bieg z przewagą ponad 1,5 minuty nad dwukrotnie młodszymi czeskimi rywalami. Piąty był Grzegorz Legierski. W Karlovskiej 10. dwa pierwsze miejsca dla Polaków, triumfował Jan Łacek przed Kazimierzem Legierskim. Wszyscy ci zawodnicy z teamu nabiegowkach.pl.

W obecnym sezonie Piotr Michałek wygrał wszystkie biegi w Polsce, w których do tej pory wystartował. Jak widać nie ma na niego mocnych także u naszych południowych sąsiadów. W biegu głównym natomiast rządzili gospodarze.