Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Sierpniowe starty teamu nabiegowkach.pl na północy i południu

W trzeci weekend sierpnia 2017 zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali na nartorolkach na północno-wschodnim krańcu Polski - w Gołdapi oraz tuż za południowo-zachodnią granicą kraju - w czeskich Górach Orlickich. Podsumowujemy wyniki.

Biegi nartorolkowe w Czechach to w bieżącym sezonie piąty i szósty etap cyklu biegów techniką klasyczną Efisan Skiroll Classics. Odbywały się w Górach Orlickich przy samej granicy z Polską. Dwudniowe zawody - Orlicky Rollerski Cup - to biegi pod górę. Zawodnicy ścigali się w sobotę 19 sierpnia na dystansie 10 km, a w niedzielę 20 sierpnia na dystansie 18 km. Więcej o obu wyścigach przeczytasz w relacji z Orlicky Rollerski Cup 2017.

W obu biegach najlepiej spisał się Jacek Mederski dwukrotnie stając na podium swojej kategorii wiekowej mężczyzn w wieku 50 lat i więcej. Jacek pewnie wygrał niedzielny bieg, a w sobotę zajął 3. miejsce. Jak widać forma dopisuje, gratulujemy.

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl prezentujemy poniżej.

Orlický Rollerski Cup Swenor 10 km (sobota)

• Jacek Mederski - 3. miejsce

Orlický Rollerski Cup Craft 18 km (niedziela)

• Kasia Witek - 5. miejsce wśród kobiet
  • Jacek Mederski - 1. w kategorii M50

Zdjęcia zawodników teamu nabiegowkach.pl z Orlicky Rollerski Cup 2017 zamieściliśmy na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Letni Bieg Jaćwingów

W niedzielę 20 sierpnia w Gołdapi odbywał się Letni Bieg Jaćwingów - nartorolkowe zawody techniką dowolną z dozwolonymi szybkimi kołami. Uczestnicy ścigali się na trzech pętlach po 7 km, łączny dystans to 21 km. W tym biegu mieliśmy dwóch reprezentantów. Robert Romanowicz zajął 13. miejsce, co przy mocnej obsadzie wyścigu potwierdza bardzo dobrą dyspozycję Roberta. Zaledwie dwa miejsca dalej - na 15. pozycji bieg ukończył Alek Korzeniowski. Gratulacje.