Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Startowo-treningowy zjazd teamu nabiegowkach.pl w długi weekend sierpniowy

Tradycyjnie już w połowie sierpnia sportowcy biorący udział w całorocznym szkoleniu przy teamie nabiegowkach.pl spotykają się w Kotlinie Kłodzkiej. Kilkunastu zawodników teamu wzięło udział w krótkim zgrupowaniu w Zieleńcu koło Dusznik-Zdroju startując w zawodach i intensywnie trenując w okolicy.

Gwoździem programu soboty 12 sierpnia był start w nartorolkowym biegu pod górę - Uphillu Duszniki-Zdrój - Zieleniec. Więcej o udziale zawodników drużyny nabiegowkach.pl i ich sukcesach przeczytasz w tej relacji. Popołudnie wykorzystano na zajęcia teoretyczne.

W trakcie spotkania z zawodową dietetyczką sportową Emilią Romanowicz, biegaczką narciarską zaprzyjaźnioną z teamem nabiegowkach.pl i wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, uczestnicy zjazdu dowiedzieli się wiele o prawidłowej diecie sportowca w różnych okresach treningowych. Dalsza część wieczoru poświęcona była szkoleniu z serwisowania i tuningu nartorolek, które poprowadził trener Józef Michałek.

Niedziela to trening regeneracyjny na długim dystansie na nartorolkach. Uczestnicy zjazdu pokonali około 40 km w Dolinie Dzikiej Orlicy na pograniczu Gór Bystrzyckich i Orlickich, na trasie odwołanych nartorolkowych zawodów, które miały odbyć się w tym miejscu właśnie w niedzielę.

Trening popołudniowy to ćwiczenia skocznościowe pod klasyk i łyżwę, do którego wykorzystano "przyrządy" treningowe, który każdy może łatwo znaleźć w okolicy zamieszkania, w tym pnie drzew, czy teren o dużym nachyleniu.

Poniedziałkowe przedpołudnie poświęcono na nartorolkowy trening na podbiegach, który odbył się na trasach dwóch nadchodzących biegów pod górę - Kamyk i Puchacz Uphilli w gminie Międzylesie. Przy okazji zawodnicy wykonali rekonesans tras wrześniowych biegów.

Drugi trening w poniedziałek to imitacje z kijami, w tym imitacja bezkroku pod górę. Na stromym odcinku stoku narciarskiego w Zieleńcu wykonano wiele ćwiczeń, które miały na celu zrozumienie nowoczesnych trendów techniki narciarskiej.

Ostatni dzień zjazdu, czyli wtorek, znów poświęcono na trening specjalistyczny na nartorolkach. Na leśnej trasie w Lasówce ćwiczono to samo, co dzień wcześniej podczas treningu imitacyjnego - czyli bezkrok pod górę i krok naprzemianstronny z długimi kijami.

Tereny w okolicach Dusznik-Zdroju, Lasówki, Niemojowa, czy Międzylesia świetnie nadają się do letniego treningu narciarskiego. Ukształtowanie terenu pozwalające na wykonanie różnych zadań treningowych i doskonałe asfaltowe drogi o znikomym ruchu, a także świetna pogoda, która panowała podczas całego zjazdu, pozwoliły na przeprowadzenie tego krótkiego zgrupowania zgodnie z założeniami. Miejmy nadzieję, że efekty szkolenia przyjdą szybko.

Galerię zdjęć z wszystkich zajęć podczas sierpniowych konsultacji można oglądać na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(4 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas