Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Starty, zwycięstwa i medale zawodników teamu nabiegowkach.pl w pierwszy weekend 2020 roku

Barbara Byrtys (team nabiegowkach.pl) wygrywa Puchar Kościeliska

Aż w czterech biegach - w Czechach i w Polsce - startowali zawodnicy teamu nabiegowkach.pl od 3 do 5 stycznia 2020 roku. Wszędzie odnosili sukcesy i prezentowali dobrą formę sportową, największe jednak sukcesy odnieśli w niedzielnych Pucharze Kościeliska. Szczegóły w tekście.

Bedřichovský Night Light Marathon

W czeskich Górach Izerskich zainaugurowano biegi z miejscowego cyklu SkiTour. Zawody odbywały się w godzinach wieczornych, a zawodnicy startując z Bedřichowa ścigali się w ciemnościach oświetlając sobie drogę latarkami czołowymi. W piątek 3 stycznia rywalizowano techniką dowolną, a w sobotę 4 stycznia klasyczną.

W piątek najlepiej zaprezentowali się dwaj nasi zawodnicy. Roman Majka, który jako jedyny wziął udział w biegu na 30 km oraz Kamil Krzywicki w zawodach na dystansie 17,5 km. Duże brawa dla Romka, który w bardzo dobrze obsadzonym biegu zajął 23. miejsce. Znaczna część rywali, którzy uplasowali się wyżej, to członkowie czeskich zawodowych teamów narciarskich. W wyścigu na krótszym dystansie najszybszym naszym reprezentantem był Kamil Krzywicki, który zajął 28. miejsce. Obaj nasi zawodnicy byli też najszybszymi Polakami w tych zawodach. Brawa!

W sobotę w biegu techniką klasyczną po raz kolejny na uznanie zasłużył Romek Majka. Tym razem osiągnięty czas wystarczył, by zająć 12 miejsce. W pierwszej dwudziestce, a konkretnie na 19. miejscu bieg ukończył też Kuba Kurowski.

Wyniki wszystkich startujących zawodników teamu nabiegowkach.pl w Night Light Maraton

Puchar Chochołowskich Term

W ostatni weekend pod Tatrami rozpoczęły się biegi aktualnego sezonu Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich. Inauguracją był bieg techniką dowolną na dystansie 4 km na trasach przy Termach w Chochołowie. Zawodnicy startowali i ścigali się w kategoriach wiekowych, dlatego też nie wyznaczano najszybszych open.

Powód do zadowolenia z pewnością ma Janek Łacek, który zwyciężył w kategorii pięćdziesięciolaków. Na trzecim stopniu podium stawali też w swoich kategoriach Agata Szlachetka i Grzesiek Legierski. Tuż za podium, czwartym miejscu, znaleźli się Asia Kujawska i Władek Olszowski. Gratulujemy.

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w Pucharze Kościeliska

• Agata Szlachetka - 3 miejsce w K07 (trzydziestolatki)
  • Joanna Kujawska - 4. miejsce w K08 (czterdziestolatki)
  • Jan Łacek - 1. miejsce w M09 (pięćdziesięciolatkowie)
  • Grzegorz Legierski - 3. miejsce w M08 (czterdziestolatkowie)
  • Władysław Olszowski - 4. miejsce w M09
  • Jacek Hyrnik - 7. miejsce w M09
  • Józef Michałek - 8. miejsce w M09
  • Kazimierz Legierski - 10. miejsce w M08

Puchar Kościeliska

W niedzielę 5 stycznia w Kościelisku zawodnicy rywalizowali techniką klasyczną. Zawody odbywały się na Polanie Chotarz, panie ścigały się na dystansie 5 km, a panowie 10 km - odpowiednio dwie i cztery pętle po 2,5 km.

Ogromne brawa należą się Basi Byrtus, która wygrała bieg pań. Powód do dumy dał nam też Grzesiek Legierski dobiegając na drugim miejscu do mety w rywalizacji mężczyzn. Po dobrym biegu na trzecim stopniu podium stanęła Agata Szlachetka.