Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Team nabiegowkach.pl drugi w Vexa Skiroll Tour 2021. W każdej konkurencji nasi na podium.

W niedzielę 3 października na Podhalu zakończył się piąty sezon cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour. Team nabiegowkach.pl zajął drugie miejsce drużynowo, nasze zawodniczki i zawodnicy stawali też na podium w obu konkurencjach w końcowej klasyfikacji indywidualnej.

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl biorą udział w cyklu Vexa Skiroll Tour od 2017 roku, od początku jego trwania. Nasza drużyna trzykrotnie zajmowała pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej, dwa razy była druga, w tym w zakończonym właśnie piątym sezonie.

Nasi zawodnicy pokazali się też od bardzo dobrej strony w klasyfikacjach indywidualnych. W konkurencji techniką klasyczną w końcowej generalce drugie miejsca zajęli Małgorzata Zamarska i Grzegorz Legierski. W konkurencji dowolną techniką Beata Nowok i Grzegorz Fijałkowski zostali sklasyfikowani na trzecich miejscach, a Jan Łacek zajął miejsce czwarte. Gratulujemy.

Brawa należą się też najlepszym w kategoriach wiekowych. Techniką dowolną na pierwszych miejscach uplasowali się Beata Nowok, Bartosz Karoń, Grzegorz Fijałkowski, Jan Łacek i Paweł Kafarski. Trzecie miejsca zajmowali Kamil Krzywicki i Józef Michałek. Wśród ścigających się techniką klasyczną w swojej kategorii wiekowej wygrał pewnie Grzegorz Legierski. Drugie miejsca dla Władysława Olszowskiego i Małgorzaty Zamarskiej. Brawo!

Wyniki w klasyfikacjach generalnych cyklu były pokłosiem punktów zdobywanych w poszczególnych startach. Ostatnie dwa biegi zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour odbyły się 2 i 3 października w gminie Czarny Dunajec. Zawodnicy ścigali się w biegach pod górę na dystansach 10 km i 9 km. W obu zawodach pokonywano przewyższenie 280 m.