Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl nie dał szans Czechom w regionalnych zawodach Zliny

Piotr Michałek - znów wygrał w Czechach

Aż pięciu zawodników teamu nabiegowkach.pl znalazło się w pierwszej dziesiątce uczestników Regionalnych Zawodów Regionu Zliny w biegach narciarskich, które odbyły się w czeskich Pustewnych w niedzielę 15 stycznia 2017 roku. Piotr Michałek wygrał konkurencję dla dorosłych.

W Polskim kalendarzu otwartych zawodów w biegach narciarskich na pierwszy miesiąc 2017 roku zaplanowano niewiele imprez. Na szczęście za południową granicą nie brakuje możliwości rywalizowania na biegówkach. Tak jak w niedzielę 15 stycznia w Pustewnych w czeskich Beskidach.

Zawody odbyły się techniką klasyczną. Startowała młodzież i dorośli. Ci ostatni mieli do pokonania dystans 10 km. W zawodach wzięło udział pięciu biegaczy z podstawowego składu teamu nabiegowkach.pl. Wszyscy zostali sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce.

Bohaterem dnia został Piotr Michałek, który wygrał rywalizację dorosłych zawodników. "Pieter" zaczyna nas przyzwyczajać nie tylko do częstych zwycięstw w Polsce, ale także w Czechach. Jak dotąd największy jego zagraniczny sukces w ostatnich latach to zwycięstwo w prestiżowym biegu na 25 km w ramach Karlovskiej 50. w 2016 roku. Na pozycji trzeciej regionalny bieg Zliny ukończył Grzesiek Legierski. Tuż za podium, na czwartym miejscu, został sklasyfikowany Jan Łacek. Dalsze miejsca to: 6. - Kazik Legierski i 9. - Władek Olszowski, który pomylił trasę, co kosztowało go utratę kilku pozycji.

W załączeniu pod tekstem pełne wyniki z zawodów.