Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu

Przed sportowcami portalowej drużyny letni sezon startowy na nartorolkach, a w dalszej perspektywie zimowe starty w sezonie 2018/19. W weekend 14-15 kwietnia uczestnicy całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl rozpoczęli nowy cykl przygotowań trenując w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Podczas dwudniowych zajęć, które odbywały się w drugi pełny weekend kwietnia 2018 roku w Beskidzie Śląskim, uczestnicy całorocznego programu treningowego wzięli udział w czterech różnych jednostkach treningowych. Przećwiczono to, co w najbliższym czasie każdy będzie realizował samodzielnie w domu na podstawie planu treningowego opracowanego przez trenera Józefa Michałka. Wspaniała pogoda, która panowała w Istebnej i okolicach przez cały weekend sprawiła, że treningi były nie tylko efektywne, ale także bardzo przyjemne.

Sobotnie przedpołudnie poświęcono na nartorolkowy trening techniki klasycznej na trasach w Czechach. Do pokonania było ponad 20 km bezkrokiem. Przećwiczono także krok naprzemianstronny na podbiegu. Po południu trener przegonił uczestników zjazdu po Kubalonce z kijami i elementami ćwiczeń imitacyjnych, w tym imitacji bezkroku. Wieczorem przy ognisku podsumowano sezon zimowy i omówiono plany startów w lecie. Każdy też przedstawił swoje cele sportowe, które chciałby osiągnąć do zimy włącznie.

W niedzielę przed południem również biegano na nartorolkach. Tym razem stylem łyżwowym. Na podbiegach w Czechach i Słowacji ćwiczono głównie dwukrok asynchroniczny, potocznie nazywany kulawym. Drugi trening poświęcono na skoczność, naukę i przypomnienie różnych specjalistycznych ćwiczeń wzmacniających kończyny dolne i pozwalających rozwinąć dynamikę i siłę eksplozywną nóg.

Jeśli jacyś zawodnicy teamu nie powrócili jeszcze do intensywnych treningów po zimie, teraz nie będą już mieć żadnych wymówek. Sezon letni został oficjalnie otwarty i najwyższy czas zabrać się do roboty, gdyż wkrótce czekają nas pierwsze starty na nartrorolkach.

Zdjęcia ze zjazdu opublikowaliśmy na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas