Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl rozpoczął zimowy sezon startowy 2017/18

Podium mężczyzn 50 lat i więcej, nasi zawodnicy na 1. i 3. miejscu

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku siedmioro reprezentantów teamu nabiegowkach.pl wystartowało w Pucharze Kościeliska - zawodach inaugurujących Puchar Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Bieg wygrał nasz zawodnik Piotr Michałek, dobrze pobiegli także pozostali zawodnicy z naszej drużyny. W tym samym czasie większośc uczestników całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl przez trzy dni trenowała w Jakuszycach.

Start w Pucharze Kościeliska możemy uznać za bardzo udany. Zawody odbyły się na zastępczej trasie na północnym stoku Butorowego Wierchu. Ze startu wspólnego techniką klasyczną panie rywalizowały na 5 km, a panowie na 10 km. Biegano na pętli o długości około 2,5 km.

Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z V Pucharu Kościeliska.

Świetną dyspozycją wykazał się Piotrek Michałek, który zdecydowanie wygrał zawody z minutową przewagą nad drugim uczestnikiem biegu. Czwarte miejsce dla Grześka Legierskiego, choć formalnie został sklasyfikowany na miejscu piątym, gdyż po ostatnim okrążeniu zamiast do mety, skierował się na nadmiarową pętlę. W pierwszej dziesiątce do mety dobiegli jeszcze Władek Olszowski (8. miejce) i Jan Łacek (10. miejsce). W wyścigu kobiet nasza jedyna reprezentantka Martyna Wiśniowska ukończyła bieg na 5. pozycji.

puchar-koscieliska

Pełne wyniki naszych reprezentantów publikujemy poniżej.

• Jacek Hyrnik - 18. open, 6. w kategorii

W tym samym czasie w Jakuszycach od piątkowego poranka piętnastka zawodników naszej drużyny, którzy biorą udział w całorocznym szkoleniu z biegów narciarskich, wraz z trenerem Józefem Michałkiem przez trzy dni trenowała na śniegu. W sześciu jednostkach treningowych wykonano treningi techniczne i rozbiegania techniką klasyczną i łyżwową. Zdjęcia z tych konsultacji można oglądać w galerii z grudniowego zjazdu na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.