Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Team nabiegowkach.pl rozpoczął zimowy sezon startowy 2017/18

Podium mężczyzn 50 lat i więcej, nasi zawodnicy na 1. i 3. miejscu

Podium mężczyzn 50 lat i więcej, nasi zawodnicy na 1. i 3. miejscu
W niedzielę 17 grudnia 2017 roku siedmioro reprezentantów teamu nabiegowkach.pl wystartowało w Pucharze Kościeliska - zawodach inaugurujących Puchar Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Bieg wygrał nasz zawodnik Piotr Michałek, dobrze pobiegli także pozostali zawodnicy z naszej drużyny. W tym samym czasie większośc uczestników całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl przez trzy dni trenowała w Jakuszycach.

Start w Pucharze Kościeliska możemy uznać za bardzo udany. Zawody odbyły się na zastępczej trasie na północnym stoku Butorowego Wierchu. Ze startu wspólnego techniką klasyczną panie rywalizowały na 5 km, a panowie na 10 km. Biegano na pętli o długości około 2,5 km.

Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z V Pucharu Kościeliska.

Świetną dyspozycją wykazał się Piotrek Michałek, który zdecydowanie wygrał zawody z minutową przewagą nad drugim uczestnikiem biegu. Czwarte miejsce dla Grześka Legierskiego, choć formalnie został sklasyfikowany na miejscu piątym, gdyż po ostatnim okrążeniu zamiast do mety, skierował się na nadmiarową pętlę. W pierwszej dziesiątce do mety dobiegli jeszcze Władek Olszowski (8. miejce) i Jan Łacek (10. miejsce). W wyścigu kobiet nasza jedyna reprezentantka Martyna Wiśniowska ukończyła bieg na 5. pozycji.

puchar-koscieliska

Pełne wyniki naszych reprezentantów publikujemy poniżej.

  • Martyna Wiśniowska - 5. open, 2. w kategorii wiekowej
  • Piotr Michałek - 1. open, 1. w kategorii
  • Grzegorz Legierski - 4. open (formalnie 5.), 1. (formalnie 2.) w kategorii
  • Władysław Olszowski - 8. open, 3. w kategorii
  • Jan Łacek - 10. open, 4. w kategorii
  • Edward Mucha - 17. open, 1. w kategorii
  • Jacek Hyrnik - 18. open, 6. w kategorii

 

W tym samym czasie w Jakuszycach od piątkowego poranka piętnastka zawodników naszej drużyny, którzy biorą udział w całorocznym szkoleniu z biegów narciarskich, wraz z trenerem Józefem Michałkiem przez trzy dni trenowała na śniegu. W sześciu jednostkach treningowych wykonano treningi techniczne i rozbiegania techniką klasyczną i łyżwową. Zdjęcia z tych konsultacji można oglądać w galerii z grudniowego zjazdu na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Alicja dodał(a) nowe wydarzenie Bieg narciarski Turbacz XC
01:42
Szklarz dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia Bieg Wokół Chochołowskich Term 3 km CT
10:02
10:00
Wczoraj
kafar prawdopodobnie będę jechał przez Wrocław w czwartek.planuję wyjazd z Poznania około 7-7.30 czyli Wrocław zaliczę około 9-10 rano. Gorzej może być z powrotem,może będę wracał w poniedziałek tel.609 058 360
06:40
Więcej
Więcej

lubią nas