Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl startował na północy i południu

Przed startem w Stopa pro zivot Prolog

Przed startem w Stopa pro zivot Prolog
W trzeci weekend stycznia 2017 roku zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali w biegach narciarskich na północy i południu Polski, a także w dwóch miejscach Czech. Na konto podopiecznych trenera Józefa Michałka idą kolejne sukcesy.

Bieg Gąsieniców

W sobotę 21 stycznia w Kościelisku odbył się Bieg Gąsieniców. Na dystansie 10 km techniką klasyczną rywalizowało 85 mężczyzn i 44 kobiety. Do doskonałych wyników przyzwyczaił nas już Piotr Michałek. "Pieter" uplasował się na trzeciej pozycji w całym wyścigu, oddając pierwszeństwo jedynie młodszym: Bogusławowi Graczowi (Nordiclife) i Robertowi Faronowi (Remsport). Piotr zajął pierwsze miejsce w kategorii weteranów.

Na piątej pozycji został sklasyfikowany Grzesiek Legierski, któremu do czwartego miejsca zabrakło tylko 0,4 sekundy. Grześkowi przypadło za to najniższe miejsce podium w kategorii mastersów. Siódme miejsce open dla Jana Łacka, a jedenasta pozycja dla Kazika Legierskiego, w kategorii masters pozwoliło to na zajęcie czwartej i piątej lokaty. Zawodniczki z naszej drużyny nie startowały.

ČUS - Stopa pro život Prolog

W sobotni wieczór w Nowym Mieście na Morawie w Czechach na trasach Vysočina Arena przy sztucznym oświetleniu odbył się prolog czeskiego prestiżowego cyklu biegów narciarskich "Stopa pro život". W zawodach techniką dowolną ze startu indywidualnego na dystansie 8 km wzięło udział pięciu uczestników zimowego zgrupowania dla sportowców uczestniczących w całorocznym programie treningowym przy teamie nabiegowkach.pl.

Start był sprawdzianem na zakończenie obozu. Nasi zawodnicy byli też jedynymi reprezentantami Polski w tych zawodach. Trener Józek Michałek swoim podopiecznym zafundował symulację startu w Pucharze Świata. Nie zabrakło smarowania z najwyższej półki we własnej, ogrzewanej szatni, czy testowania nart, jak czynią ekipy na zawodach wysokiej rangi.

Najwyżej w wynikach zapisał się Kamil Kaczyński, który zajął 16. miejsce. Gratulacje! Kolejne czasy wyścigu uzyskali: Robert Taperek - 18. miejsce, Marek Chłopek - 24. miejsce, Robert Sanchez-Tarnawiecki - 29. miejsce i Stanisław Kaletka - 43. miejsce. Niemal dla wszystkich był to pierwszy w życiu start łyżwą.

Ski Tour Augustów

Na północy Polski w Augustowie w sobotę 21 stycznia odbyły się pierwsze zawody cyklu biegów narciarskich Mazury Loppet Cup 2017. W sprintach techniką klasyczną na dystansie około 1 km jedyny reprezentant teamu nabiegowkach.pl - Robert Romanowicz - zajął 16. miejsce. - Nie jestem zadowolony ze startu. Na bieg wróciłem prosto ze zgrupowania w Czechach. Prawdopodobnie zmęczenie, które nagromadziło się podczas treningów na obozie, a także długa podróż przez Czechy i Polskę, spowodowały, że nie czułem się na siłach. Poziom w zawodach oceniam natomiast jako bardzo wysoki - relacjonował nam Robert.

Kašperská 30

Władek OlszowskiW niedzielę 22 stycznia w czeskiej Šumavie odbyły się zawody zaliczane do najważniejszego cyklu biegów długodystansowych za naszą południową granicą. W biegu na dystansie 30 km techniką klasyczną Władysław Olszowski zajął bardzo wysoką - 13 pozycję - zajmując drugie miejsce ze startujących Polaków (Andrzej Mojeścik - miejsce 9.). Władek zajął też 3. miejsce w kategorii wiekowej pięćdziesięciolatków. Gratulacje.

- Bieg piękny, ale piekielnie trudny. Od 5 do 12 km mieliśmy 7 km ciężkiego podbiegu. Udało się na szczęście dobiec w dobrym czasie - opowiadał nam Władek.

W ostatni weekend stycznia zawodnicy teamu nabiegowkach.pl znów będą startować w Polsce, Czechach, a nawet we Włoszech. W planach jest udział w Biegu Jaćwingów (Gołdap), Biegu Popradzkim (Piwniczna-Zdrój), Karlovskiej 50 (Czechy), Enervit Classic 10 km (Jakuszyce) i Biegu Pabla (Karłów). Jeden z naszych reprezentantów - Jacek Mederski - startuje też we włoskiej Marcialondze. Trzymamy kciuki za wszystkich.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas