Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl startował w trzech krajach. Znów sukcesy.

Uczestnikom biegów Jilemnickiej 50. towarzyszyła mgła

Uczestnikom biegów Jilemnickiej 50. towarzyszyła mgła
W weekend 27 i 28 stycznia zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali łącznie w 10 różnych zawodach w biegach narciarskich w Polsce, Czechach i na Słowacji. Po raz kolejny możemy pochwalić się dobrymi wynikami, w tym dużym sukcesami w biegu z ligi Euroloppet.

Ostatni weekend stycznia planowany był na wyjazd do Velkich Karlovic w Czechach i start w Karlovskiej 50. Bieg odwołano, a zawodnicy z naszej drużyny szybko znaleźli alternatywy, których nie brakowało w Polsce i u południowych sąsiadów.

Biela Stopa - Słowacja

Zacznijmy od największych sukcesów, które sportowcy z teamu nabiegowkach.pl odnieśli w Białej Stopie, słowackim biegu zaliczanym do ligi biegów długodystansowych Euroloppet. Tu największe brawa należą się Kasi Witek za trzecie miejsce open w biegu na 30 km klasykiem, który odbył się w niedzielę 28 stycznia. Kasia dała się wyprzedzić jedynie wyczynowym zawodniczkom z reprezentacji Słowacji i Australii.

Kolejne gratulacje składamy Jankowi Łackowi i Piotrkowi Michałkowi. Obaj zajęli czwarte miejsca open i wygrali w swoich kategoriach wiekowych. Janek w sobotnim biegu na 25 km dowolnie, a Pieter w niedzielę klasykiem na 30 km. Dobrze spisali się też Adam Mojeścik - 10. open w sobotę na 25 km i Grzesiek Legierski - 8. open w niedzielę klasykiem. Obaj też w czołowych trójkach kategorii wiekowych.

Zgłoszeń do zawodów nasi zawodnicy dokonali na krótko przed imprezą, gdy okazało się, że plany startu w Karlovskiej 50. nie wypalą. Przez to trudno było o dobre pozycje startowe. - Nikt tam nie znał naszych chłopaków. Gdy w sobotę prosiliśmy o dobrą pozycję dla Jana, organizator nie był przekonany. Na szczęście delegat techniczny mnie znał i bez trudu mi uwierzył. Po niewiarygodnym dla organizatorów wyniku Janka nie było już problemu z rozstawieniem naszych najmocniejszych zawodników w niedzielę - wspomina trener Józef Michałek, który asystował drużynie przygotowując także perfekcyjnie narty.

Kasia Witek długo będzie wspominać ten start. Zacznijmy od tego, że Biała Stopa dla Słowaków to prawdziwe święto narciarstwa biegowego. Organizatorzy są tak życzliwi, że człowiek ma wrażenie jakby go na rękach noszono. Atmosfera biegu, trasy i otoczka - pierwsza klasa! Na starcie zawodnicy stoją w torach i nikt się nie pcha pomiędzy, a podczas biegu na sygnał hop hop ustępują tor i można w swoim tempie podbiegać bez wytrącania rytmu. 30 km klasykiem to bardzo urozmaicona trasa. Dla mnie było to jedne z większych przeżyć i bardzo duże doświadczenie. Osiągnęłam zarówno największą jak i najmniejszą prędkość. Nieoceniony okazał się trener który optymalnie przygotował narty - Józef jest wielki! Nie ukrywam że na zjeździe bardzo się bałam bo prędkość była oszałamiająca (52 km/h). Do 28 km byłam druga, ale odcięło mi zasilanie na podbiegu. Ostatnie kilometry pokonałam siłą woli, a Australijka pięknie mnie minęła i ten najtrudniejszy podbieg pokonała bezbłędnie. Podobnie wczoraj przegrał Jan Łacek, tyle że on nie miał tyle szczęścia co ja i był 4. - relacjonuje trzecia zawodniczka niedzielnych zmagań.

Więcej o zawodach i sukcesach Polaków w Białej Stopie dowiesz się z relacji Łukasz Kunc, Kasia Witek i Bogusław Gracz na podium Białej Stopy.

Wyniki wszystkich naszych zawodników w 45. Biela Stopa

50 km F

 • Władysław Olszowski - 18. open, 4. w kat. wiekowej

25 km F

 • Jan Łacek - 4. open, 1. w kat. wiekowej
 • Andrzej Mojeścik - 10. open, 2. w kat. wiekowej
 • Kazimierz Legierski - 20. open, 4. w kat. wiekowej
 • Paweł Kotlarz - 75. open

30 km CT

 • Kasia Witek - 3. open, 3. w kat. wiekowej
 • Piotr Michałek - 4. open, 1. w kat. wiekowej
 • Grzegorz Legierski - 8. open, 3. w kat. wiekowej
 • Adam Matuszny - 27. open
 • Paweł Kotlarz - 39. open
 • Robert Taperek - 53. open

Jilemnicka 50 - Czechy

Kolejną dużą imprezą, w której startowali reprezentanci teamu nabiegowkach.pl to Jilemnicka 50 i biegi towarzyszące wchodzące w skład czeskiego cyklu Stopa pro zivot. Impreza odbywała się w Karkonoszach przez dwa weekendowe dni.

W sobotę tylko Asi Kujawskiej powiódł się start. W biegu na 10 km dowolnie zajęła 4. miejsce wśród kobiet. Brawo. Na dystansie 25 km, także dowolnie, na dobry wynik nastawiał się Rafał Koryciński, który po ubiegłotygodniowym starcie w Novym Mescie miał dobrą lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu. Niestety po około 1 km trasy rywal nadepnął Rafałowi na kija, który pękł. Poszukiwanie innego kija zajęło kilka minut, a pożyczony od przypadkowej turystki był o 10 cm krótszy. Po takim pechu o dobrym miejscu można było zapomnieć. W niedzielę było już lepiej. W biegu na 25 km klasykiem Rafał był 13. open i 3. w kategorii wiekowej. Bardzo ładny start!

Wyniki naszych zawodników w biegach 11. Jilemnickiej 50

10 km F

 • Joanna Kujawska - 4. miejsce wśród kobiet

25 km F

 • Rafał Koryciński - 47. open
 • Jacek Mederski - 82. open
 • Michał Rolski - 141. open
 • Michał Musielak - 155. open

25 km CT

 • Rafał Koryciński - 13. open, 3. w kat. wiekowej
 • Jacek Mederski - 21. open, 5. w kat. wiekowej
 • Robert Dudziński - 49. open
 • Michał Rolski - 53. open

50 km CT

 • Jacek Hyrnik - 64. open

Beskidy Bez Granic w ramach Narciarskiego Rajdu Chłopskiego

W niedzielę 28 stycznia w Zwardoniu koło Rajczy w ramach 50. Narciarskiego Rajdu Chłopskiego odbywał się bieg pod nazwą Beskidy Bez Granic. Rywalizacja odbywała się dowolnie. Wielokrotnym zwycięzcą tych zawodów jest Janek Łacek. Także tym razem wygrał bieg. Możemy mówić o pełnym sukcesie, bo pierwsze cztery miejsca open obsadzili zawodnicy teamu nabiegowkach.pl w kolejności: Janek Łacek, Kazik Legierski, Andrzej Mojeścik i Władek Olszowski. Gratulujemy.

Enervit Classic 10 km

W sobotę w Jakuszycach odbywał się drugi etap cyklu Enervit Classic. Zawodnicy ścigali się klasykiem na dystansie 10 km. Niestety gdy okazało się, że z planowanego startu w Karlovskiej 50. nic nie będzie, nie było już miejsc dla wielu naszych zawodników w tych zawodach ze względu na osiągnięcie limitu startujących. Dlatego w rywalizacji wzięło udział tylko dwóch naszych kolegów, którzy mieli pakiety startowe. Osiągnęli bardzo przyzwoite wyniki. Roman Majka był 10. open, a Alek Korzeniowski - 18.

6. Bieg Pabla 20 km FT

W Górach Stołowych na Dolnym Śląsku w niedzielę odbywał się Bieg Pabla. W rywalizacji dowolną techniką na dystansie 20 km wystartował Romek Majka kończąc bieg na 6. miejscu open. Brawo.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas