Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl w dobrym stylu rozpoczął starty w zimowym sezonie 2016/17

Trener Józef Michałek jest bardzo zadowolony z wyników swoich podopiecznych w IV Pucharze Kościeliska, który odbył się 11 grudnia 2016 roku pod Tatrami. Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zajęli czołowe pozycje wśród zawodników bez licencji związkowych, stawali też na podium w wielu kategoriach wiekowych.

W drugi weekend grudnia 2016 roku w pierwszych zawodach sezonu w Kościelisku wzięło udział 9 zawodników z teamu nabiegowkach.pl. To znacznie mniej, niż zwykle. Niestety większość nie zdecydowała się poświęcić weekendu w gorącym okresie przedświątecznym i pokonać wielu kilometrów bez pewności, że zawody się odbędą. Odwilż, która pojawiła się w Polsce na kilka dni przed zawodami, stawiała pod znakiem zapytania możliwość ich zorganizowania.

Zawody odbyły się na pętli o długości około 2,25 km, którą kobiety pokonywały dwa razy, a mężczyźni cztery. Ze względu na odwilż warunki na trasie można nazwać ekstremalnymi. W biegu wystartowało 118 mężczyzn i 30 kobiet.

Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z IV Pucharu Kościeliska.

Duża część sportowców z naszej drużyny, którzy przybyli na zawody i wystartowali w nim, odniosła sukcesy. Gratulacje składamy na ręce Jana Łacka, który zajął trzecie miejsce open w wyścigu. Wyprzedziło go tylko dwóch zawodników z licencją związkową. Janek do tej pory najbardziej lubił startować w biegach techniką dowolną. Przed bieżącym sezonem przygotowywał się do klasyka i jak widać będzie bardzo liczącym się zawodnikiem tej zimy.

Jan Łacek

W pierwszej siódemce open znalazło się aż czterech reprezentantów teamu nabiegowkach.pl. Tuż za Jankiem Łackiem, na 4. pozycji open do mety przybiegł Piotr Michałek. Piotr podjął decyzję, że trasę wyścigu pokona wyłącznie bezkrokiem. Choć na Polanie Chotarz, gdzie odbywały się zawody, jest stosunkowo płasko, to bardzo miękki śnieg utrudniał, a czasami prawie uniemożliwiał jazdę bezkrokiem. Na kolejnych pozycjach przybiegli Grzesiek Legierski - szósty i Władek Olszowski - siódmy. Tuż za pierwszą dziesiątką - na 11. miejscu - bieg ukończył Kazik Legierski.

Piotr Michałek

Wśród kobiet najwyższą pozycję zajęła debiutująca w naszej drużynie Martyna Wiśniowska. Martyna powraca do sportu, mimo że nie miała możliwości przygotować się do sezonu, gdyż treningi rozpoczęła późną jesienią, była szybsza niż 24 rywalki i zajęła 6. lokatę w biegu kobiet. Kolejna nasza zawodniczka - Asia Kujawska - dobiegła na metę z 9. czasem.