Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Trzy zespoły teamu nabiegowkach.pl na podium II Sztafety Piastów

W sobotę 2 lutego 2019 roku w Jakuszycach odbywały się biegi sztafetowe, w których rywalizowało pięć zespołów teamu nabiegowkach.pl. Trzy z nich stanęły na podium, dwie pozostałe zajęły wysokie miejsca.

Rywalizacja odbywała się na pętli o długości 6 km. Dwóch pierwszych zawodników sztafety miało obowiązek pokonać trasę techniką klasyczną, kolejnych dwóch mogli dowolnie wybrać styl poruszania się. Więcej o zawodach przeczytasz w tekście 40 zespołów ścigało się w biegach sztafetowych w Jakuszycach.

Gratulacje na naszego damskiego zespołu - IKA team nabiegowkach.pl - w składzie: Kasia Witek, Beata Nowok, Asia Kujawska i Martyna Wiśniowska, który pewnie zwyciężył w rywalizacji pań. Na drugim miejscu uplasowała się kolejna nasza kobieca drużyna - TOKO team nabiegowkach.pl - w składzie: Anna Kurpiewska, Alicja Rolska, Agata Szlachetka i Joanna Kukuczka. Brawoooo!

Team nabiegowkach.pl wystawił także dwie drużyny do rywalizacji męskiej. Najwyżej uplasowała się sztafeta VEXA team nabiegowkach.pl złożona z zawodników: Piotr Michałek, Grzesiek Legierski, Kazik Legierski i Janek Łacek. Koledzy zajęli 2. miejsce. Kolejny nasz zespół - Rossignol team nabiegowkach.pl w składzie Jacek Mederski, Aleksander Korzeniowski, Kamil Kaczyński i Józef Michałek wypracował piątą lokatę. Gratulujemy.

Wśród zespołów mieszanych złożonych z zawodników różnej płci ścigała się tylko jedna nasza drużyna. Ultrabiel team nabiegowkach.pl (Tomasz Karoń, Weronika Prałat, Michał Musielak, Tomasz Kołodziejczyk) zajęła 7. miejsce w tej klasyfikacji. Brawo.

Choć sztafety to rywalizacja zespołowa, ciekawie wyglądają indywidualne osiągnięcia naszych zawodników w tym wyścigu. Doskonale pobiegł Janek Łacek, który wśród 80 startujących dowolną techniką, zanotował najlepszy indywidualny czas biegu - 18:15 min. Wśród zawodników biegnących klasykiem drugi czas osiągnął Piotr Michałek, a trzeci Grzegorz Legierski. Ogromne wrażenie zrobiła Kasia Witek, która ukończyła swoją zmianę jako najszybsza zawodniczka i z ósmym czasem open wśród wszystkich startujących techniką klasyczną.