Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Upał i burze niestraszne uczestnikom szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl

W ostatni weekend czerwca uczestnicy grup B i C szkolący się w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl, spotkali się na weekendowych konsultacjach z trenerem Józefem Michałkiem. Było upalnie, deszczowo i jak zwykle wesoło.

Na pierwsze dni wakacji przypadły weekendowe konsultacje z trenerem dla osób szkolących się w teamie nabiegowkach.pl w grupach B i C. Niestety trafiliśmy na nienajlepszą pogodę na trening, bo w sobotę było niezwykle upalnie, a w niedzielę burzowo i deszczowo. Jednak nikomu nie przyszłoby do głowy z tego powodu rezygnować z udziału w zajęciach, zwłaszcza że byli i tacy, którzy do Istebnej przyjechali nawet z Gdańska.

Trener Józef Michałek zaplanował trzy bloki zajęć technicznych, na nartorolkach i z kijami. W sobotę grupa ćwiczyła na łące. Wykonywano wiele specjalistycznych ćwiczeń mających na celu poprawę techniki i siły. Niektóre z nich zostały autorsko opracowane przez trenera Józefa Michałka i pozwalają na skrócenie czasu potrzebnego dorosłym amatorom w osiągnięciu wysokiego poziomu sportowego i technicznego. Ćwiczenia te, także imitacyjne, bezpośrednio przełożą się na poprawną technikę biegu na nartorolkach i nartach.

W niedzielę grupa udała się do czeskiej miejscowości Dolní Lomná, na ciekawą ścieżkę rowerową, pięknie położoną wzdłuż górskiego potoku. Zachwyciliśmy się infrastrukturą dla rowerzystów i rolkarzy, jaką mogą cieszyć się nasi południowi sąsiedzi. Doskonały asfalt, urozmaicona konfiguracja, bezpieczna trasa nawet dla mniej zaawansowanych nartorolkarzy - to zalety tego miejsca.

Grupa miała też sporo szczęścia, bo gdy w połowie treningu lekki deszcz zamienił się w ulewę, naszym oczom ukazała się restauracja, gdzie pod dachem, przy kuflu kofoli, można było przeczekać burzę. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto wrócić w to miejsce przy lepszej pogodzie.

To były ostatnie konsultacje przed lipcowym tygodniowym zgrupowaniem dla osób szkolących się przy teamie nabiegowkach.pl. Następne weekendowe spotkanie jest zaplanowane na połowę sierpnia.

Zdjęcia z konsultacji są na profilu facebookowym teamu nabiegowkach.pl w albumie Czerwcowe konsultacje grup B i C.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas