Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W czwarty weekend lutego team nabiegowkach.pl startował w trzech krajach

Władysław Olszowski najszybszym Polakiem w JeLyMan 40 km CT, na fotce podium kategorii 50+

Władysław Olszowski najszybszym Polakiem w JeLyMan 40 km CT, na fotce podium kategorii 50+
Donosimy o startach i sukcesach zawodników teamu nabiegowkach.pl startujących w zawodach w Polsce, Czechach i Estonii w ostatni, przedłużony o poniedziałek, weekend lutego 2017 roku.

Amatorskie biegi narciarskie w Polsce przeżywają rozwój. Razem z zainteresowaniem tą dyscypliną przybywa drużyn narciarskich. Są takie, które łączy tylko wpisywana nazwa na listach startowych, są też takie, choć wciąż jeszcze nieliczne, gdzie zawodnicy wspólnie trenują, mają zapewniony serwis i sponsorów. Team nabiegowkach.pl jest jednak wciąż największą drużyną - w chwili pisania tego tekstu liczy aż 40 zawodników - i co bardzo ważne, zawodnicy teamu portalu nabiegowkach.pl w każdy weekend startują w wielu miejscach Polski, a bardzo często także za granicą.

Ostatni weekend lutego należał do spokojnych. Nasi sportowcy przed Biegiem Piastów, dla wielu najważniejszą imprezą sezonu, startowali rzadziej niż w poprzednie weekendy, mimo to uczestniczyli w pięciu różnych imprezach w Polsce, Czechach, a nawet Estonii.

RedBull Bieg Zbójników (sobota 25 lutego)

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl pokazali się od doskonałej strony w Red Bull Bieg Zbójników, biegu przygodowym dowolną techniką na dystansie 8 km. Trzeba było nie tylko zmierzyć się z rywalami i własnymi słabościami, ale też przeszkodami ustawionymi na trasie przez organizatorów. Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z IV Red Bull Bieg Zbójników.

Zawody każdego roku cieszą się bardzo wysokim poziomem sportowym. Cenne nagrody przyciągają wyczynowców i zawodowców. Sportowcy portalowej drużyny po raz kolejny udowodnili, że są w stanie nawiązać wyrównaną walkę z młodszymi rywalami i zawodnikami klubowymi. Na 7. pozycji open uplasował się Piotr Michałek, na 9. miejscu sklasyfikowany został Janek Łacek, a dwa miejsca za nim Grzesiek Legierski. Jednak wśród zawodników bez licencji związkowych, nasi zajęli pierwsze trzy miejsca, czyli podium amatorów. Gratulacje!

Wyniki wszystkich zawodników teamu nabiegowkach.pl

 • Piotr Michałek - 7. open
 • Jan Łacek - 9. open,
 • Grzegorz Legierski - 11. open
 • Kazimierz Legierski - 20. open
 • Robert Gazur - 21. open

JeLyMan (sobota i niedziela)

Po czeskiej stronie Gór Bialskich odbyły się prestiżowe zawody zaliczane do czeskiego cyklu Ski Tour, w którego kalendarzu jest m.in. Jizerska 50. W biegach klasykiem i łyżwą na różnych dystansach rywalizuje czeska czołówka masowych biegów narciarskich. We wszystkich biegach brali udział Polacy, w tym zawodnicy teamu nabiegowkach.pl.

Doskonałą formę i dyspozycję kolejny już raz w tym sezonie potwierdził Władek Olszowski biorący udział w rywalizacji techniką klasyczną na dystansie 40 km - najliczniej i najmocniej obsadzonym biegu całej imprezy. Zajął bardzo wysokie - 18. miejsce open. Wygrał także w klasyfikacji mężczyzn po pięćdziesiątce.

Świetny wynik osiągnął też Sylwester Tomaszewicz, który w wyścigu techniką klasyczną na 10 km zajął 5. miejsce open i 3. w kategorii wiekowej. Sylwek choć powinien być zadowolony, odczuwa niedosyt. W zasięgu było podium, gdyby nie awaria kija przy starcie i duża strata czasu tym spowodowana, prawdopodobnie znalazłby się w pierwszej trójce. Ale tak można gdybać, piąte miejsce i tak uważamy za sukces i gratulujemy.

Nasz zawodnik - Andrzej Mojeścik - rywalizował w JeLyManie dowolną techniką na 20 km. Zajął 17. miejsce open i 3. w kategorii wiekowej. Brawo.

Bieg Piastów 15 km CT (niedziela)

W weekend rozpoczynający 41. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego najliczniejsza grupa sportowców z naszej drużyny wzięła udział w Memoriale Stanisława Michonia - biegu techniką klasyczną na dystansie 15 km. Przeczytaj więcej o Biegu Piastów 15 km.

Tym razem naszą drużynę reprezentowali zawodnicy spoza czołowej stawki. Wyszło także na jaw, jak trudno o dobre wyniki bez pomocy trenera. Wyjątkowo trener Józef Michałek nie mógł smarować nam nart na tych zawodach. Skutek prosty - źle posmarowane narty na trzymanie. Niestety odbiło się to mocno na wynikach. Ale zawodnicy dostali też lekcję zgodnie z powiedzeniem "co nas nie zabije, to nas wzmocni". Wyszli też bogatsi o doświadczenia, chcąc nie chcąc niektórzy musieli dosłownie przepchać cały dystans.

 

Wyniki naszych zawodników w Biegu Piastów 15 km CT
(zawody ukończyło 220 osób)

 • Robert Romanowicz - 20. open, 7. w M40
 • Michał Rolski - 22 open, 9. w M40
 • Robert Sanchez-Tarnawiecki - 53. open, 18. w M30
 • Alicja Rolska - 65. open, 15. wśród kobiet, 6. w K40
 • Dariusz Sroka - 76. open - 23. w M40
 • Stanisław Kaletka 78. open - 7. w M60

44. Tartu Maraton (niedziela)

W ostatni weekend lutego w estońskim mieście Otepää odbywał się Tartu Maraton. Ze względu na duże problemy ze śniegiem w tym rejonie ten legendarny maraton narciarski przeprowadzono na pętli 5 km. Zawodnicy pokonywali ją 6. razy i biegli jeszcze jedną, dodatkową pętelkę 4 km. Ponieważ nie ma możliwości, by w takich warunkach startowało na raz kilka tysięcy osób, dlatego bieg został podzielony na kilka mniejszych. Przez sobotę i niedzielę odbyło się wiele startów. Marek Tokarczyk z teamu nabiegowkach.pl był jedynym Polakiem, który został zakwalifikowany do biegu z najmocniejszymi uczestnikami imprezy. Spisał się bardzo dobrze zajmując 185. miejsce open i 6. w kategorii M55. Gratulacje.

Bieg Piastów Nocna Dziesiątka (poniedziałek)

W poniedziałkowych zawodach odbywającego się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego - biegu klasykiem na 10 km odbywającym się po zmroku udział wziął tylko jeden nasz przedstawiciel. Robert Sanchez-Tarnawiecki dobiegł do mety na 20. pozycji i zajął 6. miejsce w kategorii M20. Przeczytaj więcej o Nocnej Dziesiątce 41. Biegu Piastów.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas