Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W połowie lutego 2016 roku team nabiegowkach.pl startował w różnych miejscach Europy

Katarzyna Witek na najwyższym stopniu podium trzeciego biegu Enervit Classic 2016

Biegacze narciarscy z teamu nabiegowkach.pl w dniach 10-13 lutego startowali w zawodach w Polsce, Czechach, a nawet Norwegii. Jak zwykle reprezentanci naszej portalowej drużyny odnosili wiele sukcesów, w tym trzy zwycięstwa open.

Karlovska 50. Wielkie Karlowice w Czechach (13 lutego 2016)

Grzegorz Legierski

Grzesiek Legierski na trasie Karlovskiej 25.

Zwycięstwo Piotra Michałka, obecnie najsilniejszego zawodnika teamu nabiegowkach.pl, w Karlovskiej 25. musiało zrobić olbrzymie wrażenie na o połowę młodszych czeskich rywalach, którzy zjawili się na mecie 1,5 minuty po Polaku. Równie udany był triumf Jana Łacka w Karlovskiej 10. Pozostali reprezentanci teamu nabiegowkach.pl na imprezie w czeskich Beskidach uplasowali się także wysoko, Kazimierz Legierski był drugi, a Grzegorz Legierski piąty. Natomiast Władysław Olszowski w najsilniej obsadzonej Karlovskiej 50. zajął 28. miejsce.

• Władysław Olszowski - 28. open, 7. w kat. wiekowej

Więcej o tej imprezie i startach Polaków w tekście Polacy nie dali Czechom szans na dwóch dystansach XIV Karlovskiej 50.

Enervit Classic - 15 km. Jakuszyce (13 lutego 2016)

Na finale cyklu, rozgrywanego techniką klasyczną w Górach Izerskich, zjawiła się głównie damska część drużyny. Aż sześć naszych zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych, rywalizowało w gronie 50 uczestniczek zawodów, plasując się w pierwszej piętnastce.

Ten wyścig wygrała Kasia Witek (team nabiegowkach.pl/TN Biegówki Wesoła), która stoczyła na trasie zaciętą walkę ze zdobywczyniami drugiego i trzeciego miejsca, ostatecznie zwyciężając z dwusekundową przewagą. Męskiego honoru teamu bronił Rafał Koryciński, który stanął na podium w kategorii wiekowej.

W klasyfikacji generalnej, w której liczono punkty za wszystkie trzy starty cyklu, podium wywalczyła Alicja Rolska, która była druga wśród czterdziestolatek.

• Marta Szałacińska - 15.wśród kobiet, 7. K30

Więcej o tych zawodach w relacji Przy mocnej obsadzie po raz ostatni tej zimy rywalizowano w cyklu Enervit Classic.

48. Europejskie Mistrzostwa Leśników w narciarstwie biegowym

W dniach 10-12.02.2016 r. na trasach w Oslo Holmenkollen odbyły się zawody biathlonowe leśników w ramach 48. European forester's competition in nordic skiing. Wśród nazwisk uczestników można odnaleźć byłych reprezentantów z kadr narodowych w biathlonie i narciarstwie biegowym, więc poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Czołowe lokaty zdominowali reprezentanci krajów skandynawskich i alpejskich.

Stylem dowolnym wystartowało 421 uczestników. Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zajęli w swoich kategoriach odpowiednio:

• Iwona Kocoń - 9. miejsce
  • Sylwester Tomaszewicz - 29. miejsce

Techniką klasyczną ścigało się 620 narciarzy. Nasi zajęli w swoich kategoriach:

• Iwona Kocoń - 4. miejsce
  • Sylwester Tomaszewicz - 23. miejsce

Bieg pod Piękną Górę. Gołdap, 13.02.2016

W biegu techniką dowolną, zaliczanym do cyklu Mazury Loppet wystartował jeden reprezentant portalowej drużyny - Robert Romanowicz z Białegostoku. Zawody polegały na dwukrotnym pokonaniu podbiegu na bardzo stromy stok narciarski długości 750 metrów. Do chwili publikacji tekstu organizatorzy nie podali wyników z tej imprezy.