Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Weekend za weekendem i kolejne triumfy teamu nabiegowkach.pl

Ktoś powie, że to monotonne. Co weekend informacja o kolejnych zdobyczach zawodników teamu nabiegowkach.pl. Cóż zrobić, gdy sportowcy są tak aktywni i z powodzeniem startują co tydzień w zawodach w Polsce i za granicą? Weekend 11 i 12 lutego 2017 roku to kolejne zwycięstwa, miejsca na podium open i w kategoriach wiekowych. Przeczytaj.

Sobota 11 lutego

Toblach - Cortina (Visma Ski Classics)

W sobotę nasi zawodnicy startowali także za granicą. Marek Tokarczyk był najszybszy z Polaków w zaliczanym do Visma Ski Classics maratonie narciarskim Toblach-Cortina we Włoszech na dystansie 50 km techniką klasyczną.

Marek Tokarczyk

Mistrzostwa Lasówki

W pierwszy dzień weekendu nasi sportowcy pojawili się na V Otwartych Mistrzostwach Lasówki w Biegu Narciarskim Techniką Klasyczną. Jak wskazuje nazwa, zawody odbyły się w Lasówce niedaleko Dusznik-Zdroju na Dolnym Śląsku. Ścigano się na 14 km - mężczyźni i 5 km - kobiety. W zawodach udział wzięło trzech naszych reprezentantów.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Agata Tomaszewicz. Wśród mężczyzn na drugim stopniu podium stanął Jacek Mederski. Tuż za podium, czyli na 4. miejscu został sklasyfikowany Sylwester Tomaszewicz. Gratulacje.

- Trasa dla pań przebiegała po łąkach i choć była pięknie przygotowana, to ją przed zawodami zawiało, tak więc nie było łatwo. Trasa dla panów prowadziła przez łąki i las. Nie było kategorii wiekowych tylko open. Impreza bardzo dobrze przygotowana, pożyczyli nawet ratrak z Czech, aby wszystko przygotować. Dla wszystkich zawodników były nagrody. Ognisko, kiełbaski, zupa, herbata i pyszne grzane wino umilały czas do dekoracji - relacjonuje Agata.

Agata Tomaszewicz

Zawody o Puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Tymczasem w Krynicy-Zdroju w II otwartych zawodach w narciarstwie biegowym o Puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na dystansie 10 km klasykiem wystartował Władysław Olszowski. Władek jak zwykle spisał się na medal. Tym razem brązowy. Był też najszybszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn między 36 a 50 rokiem życia. Brawa.

VII Międzynarodowy Bieg Narciarski o Puchar Bieguna Zimna

Na północy Polski też startujemy. W VII Międzynarodowym Biegu Narciarskim o Puchar Bieguna Zimna, który odbył się techniką dowolną 11 lutego w Szelmencie koło Suwałk wystartował Robert Romanowicz. Nartorolkowy Mistrz Podlasia z 2015 roku tym razem uplasował się na 11 pozycji open.

 

Niedziela 12 lutego

Bieszczadzki Bieg Lotników - Mistrzostwa Polski Amatorów

W Mistrzostwach Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich mieliśmy w tym roku tylko jednego przedstawiciela, który zdecydował się na podróż aż za Ustrzyki Dolne, by wziąć udział w XXX Bieszczadzkim Biegu Lotników.

Na bardzo trudnej technicznie trasie dziewięćdziesięciu zawodników rywalizowało techniką klasyczną na dystansie 20 km. W otwartych zawodach wzięli też udział mocni zawodnicy z Ukrainy (1. i 3. miejsce) oraz zawodnicy z licencją związkową PZN, którzy są klasyfikowani osobno, nie z amatorami. W tym biegu Władysław Olszowski zajął wysokie - 10 miejsce. Wśród amatorów na mecie zameldował się jako czwarty. Władek zapracował jednak na tytuł Wicemistrza Polski w kategorii M4 - czyli mężczyzn w wieku 50 lat i więcej. Prosimy o brawa!

28. Bystrzycki Bieg Narciarski, Spalona

Największa reprezentacja naszej drużyny wzięła udział w niedzielnym biegu techniką dowolną na dystansie 15 km (faktycznie 12,5 km) w Spalonej w Górach Bystrzyckich. To jeden z bardziej ulubionych zimowych biegów naszych zawodników z Trójwsi Beskidzkiej. Więcej o zawodach przeczytasz tu.

W Spalonej startowało aż ośmiu reprezentantów teamu. Obecny był też trener Józef Michałek pełniący rolę szkoleniowca, sewismana i kierowcy. W tym biegu odnieśliśmy niemałe sukcesy. Dość powiedzieć, że pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji open zajęli nasi zawodnicy. W pierwszej dziesiątce uplasowało się ich aż czterech.

Bieg zdecydowanie wygrał Grzegorz Legierski. Grzesiek przez wiele ostatnich startów rywalizował z Piotrem Michałkiem. Ta konkurencja techniką klasyczną kończyła się dla niego drugim miejscem. Jak widać w łyżwie na ten moment Grzesiek nie ma sobie równych.

W Lasówce po kilku sekundach, niemal równocześnie na metę wpadli Piotr Michałek i Jan Łacek (w tej kolejności na mecie). Na 9. pozycji metę osiągnął nowy "nabytek" teamu nabiegowkach.pl Robert Gazur. Sportowiec niedawno dołączył do naszej drużyny, wcześniej przygotował się do zawodów z trenerem Józefem Michałkiem, wystartował i od razu załapał się do pierwszej dziesiątki. Robert, cieszymy się razem z Tobą i czekamy na dalsze sukcesy.

Nasi zajmowali też czołowe miejsca w kategoriach wiekowych. Grzesiek Legierski, Piotrek Michałek i Sylwester Tomaszewicz wygrali rywalizację w kategoriach.

Sylwester Tomaszewicz

Miejsca zawodników teamu nabiegowkach.pl w 28. Bystrzyckim Biegu Narciarskim

  • Grzegorz Legierski - 1. open, 1. M40
  • Piotr Michałek - 2. open, 1. M50
  • Jan Łacek - 3. open, 2. M40
  • Robert Gazur - 9. open, 6. M40
  • Sylwester Tomaszewicz - 15. open, 1. M30
  • Jacek Mederski - 26. open, 7. M50 (biegł klasykiem)
  • Michał Rolski - 30. open, 11. M40

IV Narciarski Bieg Jurajskich Ścieżek

Kolejne złoto na konto teamu nabiegowkach.pl zapisała Patrycja Balińska-Seweryn, która w niedzielę wystartowała w IV Narciarskim Biegu Jurajskich Ścieżek w Żarkach - Przewodziszowicach koło Częstochowy. Bieg odbywał się techniką klasyczną. Mężczyźni pokonywali trzy pętle po 3,3 km, kobiety biegły dwa takie kółka. Patrycja z czasem 33,31 była najszybsza wśród wszystkich startujących kobiet. - Trasa fajna krajobrazowo z widokiem na skałki i ruinę baszty, lekko pofałdowana. Jakość tras - raczej bez śladów, bardzo oblodzona, w ruch poszły narty z łuską (szkoda było startowych) - informowała po biegu Patrycja. Gratulujemy i prosimy o kolejne medale.

Patrycja Seweryn

 

Galeria fotek z weekendowych startów jak zwykle znajduje się na facebookowym profilu teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas